Skriftlig spørsmål fra Erlend Wiborg (FrP) til justis- og beredskapsministeren. Besvart: 10.02.2025 av justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen
Fremskrittspartiet ønsker som kjent asylmottak i trygge tredjeland for å kunne få kontroll over asylinnvandringen, hindre personer som kommer pga. velferdsgodene i Norge og samtidig kunne reelle mennesker på flukt. Ap har tidligere uttalt at denne modellen er "useriøs" og uaktuell, mens andre i Ap har uttalt "Vi vurderer også mulighet for asylbehandling i tredjeland". Kan statsråden forklare hva som er Arbeiderpartiet og regjeringens politikk, og hva regjeringen faktisk har gjort og vil gjøre for å oppfylle dette?
![Skriftlig spørsmål fra Erlend Wiborg (FrP) til justis- og beredskapsministeren. Besvart: 10.02.2025 av justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen](https://www.stortinget.no/Personimages/PersonImages_ExtraLarge/EW_ekstrastort.jpg)