Permitterer 140 av 310 ansatte: – Vondt å måtte sende hjem flinke folk

3 weeks ago 20


Byggselskapet Moelven Byggmodul AS produserte rekordmye forrige uke. Nå må de redusere betraktelig.

Oversiktsbilde av industribedrifter i Moelv. Moelven Byggmodul nede til høyre. Foto: Cornelius Poppe / NTB

Publisert: Publisert:

For mindre enn 20 minutter siden

– At det kan snu så raskt fra rekorduker til permitteringer, er dessverre noe man kan oppleve i et prosjektbasert marked, skriver konstituert administrerende direktør Jørn Eirik Erlund i en pressemelding.

Selskapet varslet i dag 140 ansatte om at de må permitteres. Totalt har bedriften 310 ansatte.

Bakgrunnen for permitteringene er utsettelser av flere store og mellomstore prosjekter, kommer det frem i pressemeldingen.

– Det er vondt å måtte sende hjem flinke folk, og vi har gjort alt vi kan for å unngå det. Basert på følerne vi har ute i markedet så er jeg trygg på at vi vil få mer jobb, men usikkerheten ligger i når det skjer. Dessverre kan vi ikke kjøre på samme takt mens vi venter, sier Erlund.

Les på E24+

Triste renteår venter

Moelven Byggmodul leverer moduler til bygg- og anleggsbransjen. Forrige uke produserte de 79 moduler i fabrikken, som er ny rekord for selskapet.

Nå håper sjefen at permitteringene kan trekkes tilbake snart.

– Vi er klare til å takte opp igjen på kort varsel.

Moelven Byggmodul er i alle fall den tredje Moelven-bedriften som rammes av dårligere tider de siste månedene.

I juni besluttet sagbruket Moelven Løten å legge ned, og fastsatte med det siste arbeidsdag for 28 ansatte før sommerferien.

I august varslet Moelven Limtre nedbemanning, hvor 25 ansatte blir berørt.

Read Entire Article