Wembley og Camp Nou kjemper om mesterligafinale

8 hours ago 3



  • 31. oktober 2025 kl. 17:57

    149 dommere utestengt etter gamblingskandalen i Tyrkia

    Tyrkias fotballforbund har utestengt 149 dommere anklaget for å ha satt penger på kamper de siste årene.

    I en uttalelse fra TFF står det at forbundets disiplinærkomité har delt ut utestengelser som varer fra åtte til tolv måneder.

    – Dømming er et ærefylt yrke. Alle som skjemmer den æren, vil aldri igjen være involvert i tyrkisk fotball, sa TFF-president Ibrahim Haciosmanoglu tidligere i uken.

    Nylig ble det kjent at 371 av de 571 aktive dommerne i Tyrkias profesjonelle ligaer har kontoer hos ett eller flere spillselskaper. Av disse har 152 veddet på kamper de siste fem årene. (NTB)

  • 31. oktober 2025 kl. 17:05

    Wembley og Camp Nou kjemper om mesterligafinale

    Wembley og Camp Nou har begge vist interesse for å arrangere mesterligafinalen i 2029, opplyser det europeiske fotballforbundet (Uefa).

    Fredag offentliggjorde Uefa hvilke stadioner som har meldt sin interesse for å være vertskap for de europeiske klubbturneringsfinalene i 2028 og 2029.

    Bayern München sin hjemmebane er den eneste som har vist interesse for finalen i 2028, mens både Wembley og Camp Nou har et ønske om å få arrangere mesterligafinalen det påfølgende året.

    Interesseerklæringen er imidlertid ikke bindende. Fristen for å melde sin interesse er 22. oktober 2025, mens den formelle søknaden må leveres innen 10. juni 2026. I september neste år velger Uefa hvilke land som blir vertskap for de ulike finalene. (NTB)

    En idrettsstadion med en grønn bane

    Foto: Albert Gea / Reuters / NTB
  • 31. oktober 2025 kl. 16:04

    Viking-bauta forlenger – klar for sin 15. sesong

    Arild Østbø (34) tar ett år til som keeper i Viking. I det siste har han kjempet seg inn på laget igjen.

    – Jeg er utrolig glad for å fortsette i klubben jeg har vokst opp i. Det betyr mye for meg å få tillit igjen, sier Østbø i en uttalelse.

    Østbø kom til Viking som 12-åring, og i 2026 går han løs på sin 15. sesong i klubben.

    – Arild viser at han enda holder et høyt nivå. Han har stått i motgang, kjempet seg tilbake, og viser hver dag hva det vil si å være profesjonell fotballspiller, sier sportssjef Erik Nevland.

    En kneskade ødela innspurten av 2024-sesongen for Østbø, og først nå helt i siste har han igjen fått spille flere strake kamper i Eliteserien.

    Viking er to poeng bak serieleder Bodø/Glimt når fire runder gjenstår. (NTB)

    Arild Østbø i idrettsuniform på fotballbane

    Foto: Carina Johansen / NTB
  • Read Entire Article