Kvinnen tjente store summer på å selge bilder og videoer av seg selv. Nå er hun dømt til fengsel for grovt skattesvik.

Publisert 24.03.2025 11:22
En kvinne i 30-årene tjente 2,7 millioner kroner på OnlyFans i løpet av tre år, uten å skatte.
Nå er hun dømt til fengsel i ett år og to måneder for grovt skattesvik i Buskerud tingrett.
OnlyFans er en plattform hvor brukere kan opprette egne kanaler, og ta betalt for å dele lettkledde bilder og nakenmateriale.
Hun må også betale en bot på 108.008 kroner, subsidiært til fengsel i 15 dager. I tillegg dømmes kvinnen til å tåle inndragning av 32.000 kroner til fordel for staten.
Under hovedforhandlingen som fant sted tidligere i mars, nektet hun straffskyld.
Kvinnen forklarte at hun ikke opplyste myndighetene om inntektene fordi hun trodde at inntektene ikke var skattepliktige.
Retten er på sin side ikke i tvil om at kvinnen unnlot å opplyste skattemyndighetene om de ovennevnte inntektene.
«Retten bemerker at det ikke er tvilsomt at inntekter fra salg av pornografisk innhold på OnlyFans er skattepliktig inntekt», heter det i dommen.
Kvinnens forsvarer har foreløpig ikke besvart TV 2s henvendelser.