Akkurat nå
Justisminister Astri Aas-Hansen (Ap) beskriver eksplosjonen på Strømmen som alvorlig. Hun sier de tar saken på største alvor.
Natt til tirsdag var det en granateksplosjon i Lillestrøm. Politiet omtaler det som et målrettet angrep mot et serveringssted. To unge menn er pågrepet.
Dette er tredje gang på kort tid at det skjer et granat- eller skyteangrep mot adresser på Østlandet:
- 23. september ble det kastet håndgranater mot et næringslokale i Pilestredet på Bislett i Oslo
- 30. september ble det skutt mot en bolig i Sarpsborg.
– På nytt har det skjedd en alvorlig hendelse i det offentlige rom. To personer over den kriminelle lavalder er pågrepet. Jeg blir holdt orientert om politiets arbeid. Heldigvis ble ingen skadet, men jeg skjønner dette gjør folk urolig, sier justisministeren i en kommentar til NTB.
– Vi har ingen toleranse for eksplosjoner i det offentlige rom. Dette tar vi på aller største alvor og jobber målrettet for å bekjempe. Politiet etterforsker nå for fullt, og det er viktig at de får utført sitt arbeid, sier hun videre.