Mistenkelig dødsfall på Hadeland:
Kvinnen som ble funnet sterkt nedkjølt i skogen på Hadeland sammen med en død mann, er avhørt av politiet.

Publisert 18.01.2025 12:43 Sist oppdatert 15 minutter siden
Det opplyser politiadvokat Hildegunn Tronsli i Innlandet politidistrikt til TV 2.
– Avhøret ble gjennomført i går ettermiddag og kveld. Hun har kommet med mye informasjon til politiet, som vi må bruke tid på å gjennomgå, sier Tronsli lørdag.
Kvinnen har status som vitne i saken.
Onsdag kveld fikk politiet et automatisk nødvarsel fra en mobiltelefon. Varselet gjaldt en bilulykke ved innsjøen Skjerva på Hadeland.
Da de kom frem, var ikke bilen noe sted å se. Politiet fikk heller ikke svar fra eieren av mobiltelefonen.
Søkene fortsatte gjennom natten, og bilen ble funnet tidlig torsdag morgen.
Bilen er undersøkt
På innsiden fant politiet en mann, som ble erklært død på stedet, og en skadet kvinne. Begge i 30-årene.
Bilder fra stedet viste hvordan bilen ble fjernet torsdag ettermiddag. Den er nå undersøkt av politiets etterforskere.

– Bilen er undersøkt av politiet, men hvilke undersøkelser vi har gjort, og hvilke svar vi eventuelt har fått, vil jeg ikke gå inn på, sier hun.
Fortsatt mistenkelig
Dødsfallet ble betegnet som «mistenkelig», ettersom politiet ikke kunne konkludere hva dødsårsaken var. De kunne heller ikke utelukke at det hadde skjedd et drap.
Mannen ble obdusert, uten at det er påvist en sikker dødsårsak.

– Ingen av partene hadde synlige ytre skader, og politiet holder fortsatt alle hypoteser åpne. Det vil si at saken fortsatt er kodet som mistenkelig dødsfall, opplyste politiet fredag.
Dette er fortsatt tilfellet lørdag, bekrefter politiadvokat Tronsli. Verken den avdøde mannen eller avhørte kvinnen har fått oppnevnt advokat.