Det hadde vært mye bedre om han har rett og jeg tar feil. Dessverre er det grunn til å tvile på det.

15 hours ago 7



Utenriksminister Espen Barth Eide (Ap) deltok i slutten av juli på et møte i FN om en tostatsløsning. Foto: Adam Gray, AP/NTB

Det hadde vært mye bedre om Espen Barth Eide har rett og jeg tar feil. Dessverre er det grunn til å tvile på det.

Publisert: 08.08.2025 22:55

Utenriksminister Espen Barth Eide (Ap) er dypt uenig i at tostatsløsningen nå er blitt et narrespill, slik jeg har hevder i en kommentar her i avisen. Og han slår fast at «vi ikke lenger vil la det israelske vetoet hindre fremgang (...)».

Dette er en viktig diskusjon om et avgjørende tema. Derfor skulle jeg ønske Eides analyse var bygget på mer nøktern realisme.

Les hele saken med abonnement

Read Entire Article