Solskjærs Besiktas vendte til seier mot Trabzonspor

4 months ago 24


 AP Photo / NTBOle Gunnar Solskjær ledet Besiktas til en ny seier i tyrkisk toppfotball lørdag. Foto: AP Photo / NTB

To scoringer etter hvilen sørget for at Besiktas satt igjen med samtlige poeng etter hjemmemøtet med Trabzonspor i tyrkisk toppfotball lørdag.

Lørdag 15. februar kl. 18:56

Først ordnet Rafa Silva 1-1, før Arsenij Batagov sendte ballen i eget nett i det 65. minutt til 2-1. I førsteomgangen hadde Simon Banza ordnet ledelse til gjestene.

Seieren holder Solskjærs menn inne i kampen om en plass i Europa den kommende sesongen. Tredjeplass Samsunspor har fem poeng mer, mens serieleder Galatasaray er hele 22 poeng foran.

Fredag venter en nøkkelkamp borte mot Eyupspor. Klubben er på plassen foran Besiktas på tabellen, og en seier der kan bety mye i kampen om en topp tre-plassering.

Nordmannen har kun ledet klubben til ett tap så langt i sin tilværelse i Tyrkia. Nederlaget kom borte mot nederlandske Twente i europaligaen. Utover det står han med fire seirer og to uavgjort som sjef for Istanbul-klubben.

Publisert: 15.02.25 kl. 18:56Oppdatert: 15.02.25 kl. 18:56

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article