Solgte strandluksus i Sandefjord for 32,5 millioner

1 month ago 14


Tidligere Innovasjon Norge-sjef Anita Krohns strandeiendom i Sandefjord ble solgt utenfor det åpne markedet.

Strandeiendommen i Sandefjord er et drøyt mål stor og har eget bryggeanlegg og 40 meter strandlinje. Foto: Fredrik Wiig/Larsen Media

Publisert: Publisert:

Nå nettopp

Kortversjonen

Tidligere Innovasjon Norge-sjef Anita Krohn og Knut T. Traaseth har solgt strandeiendommen på Vesterøya i Sandefjord for 32,5 millioner kroner.

De kjøpte boligen sammen for 27,5 millioner kroner i mars 2022 – nær tre millioner kroner under prisantydning. Krohn bekreftet i august at de har tatt ut separasjon.

Den 268 kvadratmeter store funkisboligen har eget bryggeanlegg og 40 meter strandlinje.

Paal Hegdahl, salgs- og markedssjef i Eie Eiendomsmegling Sandefjord, sier at eiendommen ble solgt utenfor det åpne markedet og at partene er godt fornøyde med handelen.

– Det er en høy pris til Sandefjord å være, men ikke i akkurat denne veien. Dette er en helt spesiell eiendom i en av Sandefjord mest eksklusive gater. Boligene har egen strandlinje med kveldssol, og ligger stille og rolig til i en blindvei, sier han.

– Salgssummen viser at eiendommer helt i toppsjiktet alltid vil være en god investering, legger Hegdahl til.

Anita Krohn har foreløpig ikke besvart E24s henvendelser om boligsalget.

Det var Sandefjords Blad som først omtalte boligsalget.

Anita Krohn på NHOs årskonferanse i Oslo Spektrum tidligere i år. Foto: Gisle Oddstad / VG / NTB

Krohn, som er oppvokst i Sandefjord, er en av Norges kanskje mest kjente næringslivsledere. I fjor tiltrådte hun som konsernleder i transport- og shippingselskapet DSD i Stavanger.

Les på E24+

Her steg boligprisene mest og minst i februar: – Mer enn vi hadde forventet

Krohn startet som trainee i IBM i 1996, og har mange års erfaring fra amerikanske IT-selskaper. Hun begynte i Hewlett-Packard i 2009 og var administrerende direktør fra 2012 frem til hun ble hanket inn for å lede og omstille Innovasjon Norge i 2014. Krohn gikk av som toppsjef i Innovasjon Norge i 2019.

Funkisboligen i Capellaveien i Sandefjord har ikke boplikt og kan også benyttes som landsted. Foto: Fredrik Wiig/Larsen Media
Read Entire Article