Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_f6f33732e8024471c09b28f0cc9d3611, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Opplysninger til VG: Mannen på Økern ble skutt i hodet - NorwayToday

Opplysninger til VG: Mannen på Økern ble skutt i hodet

1 month ago 16


Mannen som døde av skadene etter å ha blitt skutt på Økern søndag, ble blant annet skutt i hodet.

 Thomas Andreassen / VGPolitiet ved Lørenbanen. Foto: Thomas Andreassen / VG
Oppdatert torsdag 30. april kl. 10:00

Det får VG opplyst.

Politiet rykket ut til en skyteepisode ved Lørenbanen på Økern i Oslo søndag. I nærheten spilte mange tenåringer fotballkamp, og flere naboer fortalte om lyden av «fem-seks» skudd.

Torsdag bekrefter Oslo-politiet at mannen er død av skadene. Saken etterforskes nå som drap. Så langt er ingen pågrepet i saken.

Familiens bistandsadvokat, Thor Bache-Wiig, var på sykehuset med de etterlatte i flere timer onsdag.

– Det er en familie i sorg, sier han til VG.

Han forteller at familien sitter igjen med mange ubesvarte spørsmål.

 Elise Rønnevig Andersen / VGDet var mange naboer som hørte skudd søndag. Foto: Elise Rønnevig Andersen / VG

Var i kriminelt miljø

Bache-Wiig var tidligere forsvarer for den avdøde mannen. Han var blant de siktede etter at det ble avfyrt skudd mot en bil på Rommen i juni 2025. Også NRK har omtalt denne koblingen. Den avdøde mannen erkjente ikke straffskyld i den saken.

– Til tross for at han var en person som var i et miljø med kriminalitet, så var han en person som hadde omtanke og omsorg for mange rundt seg, og som mange var glad i, sier Bache-Wiig til VG.

Skytingen i fjor ble koblet til Comanches MC. 

– Det har jeg ikke noen kommentar til, sier forsvareren. 

– Høy prioritet

Politiet opplyser torsdag at saken fortsatt har høy prioritet. De jobber med store ressurser.

– Politiet etterforsker fremdeles saken ut fra flere hypoteser. En av hypotesene er at dette kan ha vært en konflikt i kriminelt miljø eller et voldsoppdrag. Vi vil understreke at vi ikke har låst oss til en hypotese, skriver de i en pressemelding.

– Politiet ser svært alvorlig på at det skytes i et boligområde med flere mennesker, barn og tenåringer tilstede.

Les også: Nabo: – Veldig dramatisk 

Tips oss illustrasjon

Har du tips?

Send oss informasjon, bilder eller video.

Read Entire Article