Krigen i Midtøsten vil være det som preger nyhetsbildet denne uken.
I helgen kom nyheten om at USA og Israel har gått til angrep på Iran. Nå spør hele verden seg: Hva skjer fremover? Blir det en storkrig i regionen eller blir det borgerkrig? Vi tar en runde på reaksjoner og hvordan markedene og Oslo Børs reagerer.
Denne uken fortsetter også rettssaken mot Stein Lier-Hansen i Oslo tingrett, hvor en rekke personer som er ført opp på representasjonskvitteringer skal vitne. Vi har med oss E24-journalist Nora Rydne som følger saken tett.
Episoden finner du der du pleier å lytte til podkast.
Hør episoden i E24s spiller (under).
Hør episoden hos Apple.
Hør episoden hos Spotify.
Hør episoden hos Podme.
Penger, pølser og politikk gir deg det du trenger å vite om uken som kommer.
Podkasten kommer hver mandag etter lunsj, og henter saker fra skjæringspunktet mellom økonomi og politikk.
Med økonomikommentator Ina Vedde-Fjærestad, økonomikommentator Sindre Heyerdahl, børskommentator Roar Valderhaug, politisk redaktør Torbjørn Røe Isaksen og produsent Erik Holm-Nyvold.

2 hours ago
3







English (US)