Marius Nilsen (17) omkom i traktorulykke

1 hour ago 2


17-åringen ble funnet under en traktor av familiemedlemmer tirsdag morgen.

 Magnus Skatvedt Iversen / NRK Foto: Magnus Skatvedt Iversen / NRK
Oppdatert onsdag 13. august kl. 15:31

Politiet opplyser til VG at det var 17 år gamle Marius Nilsen som ble funnet.

– Marius var en som har berørt mange med sitt vinnende vesen, mange gode og morsomme kommentarer og kjempeglimt i øyet, skriver moren hans i en tekstmelding til Drammens Tidende.

Gutten ble funnet av familiemedlemmer under en traktor ved en gårdsvei. Kort tid senere opplyste politiet at han ble bekreftet død på stedet.

– Selve ulykkestidspunket er ikke kjent per nå, sier politifullmektig Lena Kristiansen i Sørøst politidistrikt til VG.

Hun opplyser at Marius Nilsen sist ble sett mandag kveld.

– Vi har bedt om en sakkyndig undersøkelse av Statens vegvesens ulykkes- og undersøkelsesgruppe for å avklare hendelsforløpet og årsaken til ulykken.

Operasjonsleder Øystein Paus Eikedalen fortalte til VG at traktoren hadde veltet av en grusvei og gått rundt.

– Han satt bak rattet da velten skjedde, så Eikedalen.

– Har satt så dype spor

Fredag er det ifølge Drammens Tidende planlagt kortesje til ære for Nilsen.

– At så mange ønsker å vise omtanke og omsorg for hverandre i denne tiden, setter vi pris på, skriver moren til avisen.

Tirsdag kveld holdt Sande kirke døren åpen for de som ønker å komme.

– Det var en veldig fin stund, mange kom og var sammen i sorgen, sier kapellan Vetle Styve Sæbø til VG.

– Det er rørende å se at ett menneske har satt så dype spor i en hel bygd og rørende å se at bygda kommer sammen og støtter opp.

Read Entire Article