Paul Gascoigne (58) ble funnet bevisstløs og ble hasteinnlagt i forrige uke. Nå har han fått reise hjem.
- Paul Gascoigne ble hasteinnlagt på grunn av problemer i halsen, men er nå hjemme igjen.
- Fotball-legenden ble funnet bevisstløs og kjørt til sykehuset av sin venn og assistent.
- Tilstanden hans er fortsatt relativt dårlig ifølge britiske tabloider.
Det melder flere britiske medier, blant dem Daily Mail.
Gazzas hus der han ble funnet bevisstløs, ligger i byen Poole, omtrent 170 kilometer sør for London.
– Gazza har det bra, sier en talsperson for fotball-legendens management, The MNT agency, til The Times.
Ifølge talspersonen ble fotballegenden innlagt på grunn av problemer i halsen. Før utskrivelsen fra sykehuset skal Gascoigne ha sendt en melding til venner om at han følte seg «bra».
– Gazza vil gjerne takke alle for støtten han har fått så langt fra så mange gamle venner som ønsker ham vel og vil se ham tilbake på sitt beste, sa Foster i en kort uttalelse på vegne av Gascoigne.
Helseproblemet kom overraskende ettersom Gascoigne nylig har vist fremgang.
Han skal ha holdt seg edru i tre måneder i sommer, mens han har vært på turné med foredrag, der han tilsynelatende har vært i god form.
Gascoigne har lenge slitt med alkoholavhengighet og psykiske problemer.
Tidligere i år ga han imidlertid en positiv helseoppdatering til The Mirror: «Jeg føler meg bedre nå enn jeg har gjort på årevis.»
Flere britiske tabloider skriver at tilstanden til «Gazza» fortsatt er relativt dårlig etter utskrivelsen.
Den tidligere midtbanespilleren regnes av mange som en av Englands beste fotballspillere gjennom tidene.
Paul Gascoignes karriere:
Nasjon: England
Klubber: Newcastle, Tottenham, Lazio, Rangers, Middlesbrough, Everton, Burnley, Gansu Tianma, Boston United
Totalt antall kamper: 407
Totalt antall klubbmål: 115
Landskamper for England: 57
Landslagsmål for England: 10
Titler:
FA-cupen: 1990/91
Skotske ligaen: 1995/96, 1996/97
Skotske cupen: 1995/96