31-åringen tar over etter Åse Marit Befring.
Aida Khorami (31) er utnevnt til NRKs nye Midtøsten-korrespondent og skal være på plass i regionen fra mars 2026, melder NRK.
Hun tar over etter Åse Marit Befring, som nå vender tilbake til NRK på Marienlyst.
– Jeg gleder meg mest til å møte menneskene bak overskriftene. Det er et enormt privilegium å få være NRKs øyne og ører på bakken i en region der historien skrives på nytt hver eneste dag, sier Khorami til NRK.
Khorami har jobbet i NRK siden 2020, de siste to årene i utenriksavdelingen. Hun har studert journalistikk ved Oslo Met og statsvitenskap ved Universitetet i Tromsø, og har en mastergrad i statsvitenskap fra Københavns universitet.
Utenriksredaktør Sigurd Falkenberg Mikkelsen trekker frem hennes arbeid under krigen mellom Israel og Iran i sommer.
– I sin jobb i utenriksredaksjonen har Aida vist evne til å lage egne saker og håndtere store løpende nyhetssaker, sier Mikkelsen.
Det er ikke avklart hvor Khorami skal bo og rapportere fra. Mens Befring har vært bosatt i Istanbul, vurderer NRK flere alternativer.
Khorami skal dekke regionen sammen med NRKs andre Midtøsten-korrespondent Yama Wolasmal, som er bosatt i Beirut.

3 hours ago
3










English (US)