Dagens beste avslutning sørget for at Kajsa Vickhoff Lie (26) tok sin andre VM-bronse i Super-G.
Publisert: 06.02.2025 12:07 | Oppdatert: 06.02.2025 12:53
Kajsa Vickhoff Lie deler tredjeplassen med amerikanske Lauren Macuga. Duoen kjørte inn på 1:20.71 - 0,24 sekund bak ledende Stephanie Venier.
Østerrikske Stephanie Venier tok gullet på hjemmebane, foran italienske Federica Brignone på sølvplass.
Lindsey Vonn hadde startnummer 30 - men en porthekt sørget for at 40-åringen kjørte ut i VM-comebacket.
– Det er helt likt! Jeg er så nervøs nå, jeg vet ikke hva jeg skal si. Det er reprise fra to år siden, sa Vickhoff Lie til Viaplay etter å ha sett Macuga gå i mål.
I 2023 delte nemlig Vickhoff Lie bronsen med østerrikske Cornelia Hütter etter at duoen endte med nøyaktig samme tid.
– Jeg håper det holder denne gangen også. Jeg har en skikkelig dårlig magefølelse, oppsummerer Vickhoff Lie.
Hjemmefavoritt Stephanie Venier leverte et nesten feilfritt løp i Saalbach, og la press på flere av de andre storfavorittene med en solid ledelse.
Som løper nummer ti satte Kajsa Vickhoff Lie utfor bakken med håp om å ta sin andre VM-medalje i Super-G - og etter en litt treg start steg spenningen i Østerrike.
For 26-åringen leverte den beste avslutningen av alle og krysset mållinjen på en foreløpig tredjeplass.
Dermed var det duket for nervepirrende venting mens resten av feltet gjennomførte sine renn.
Så kom amerikanske Lauren Macuga susende inn i mål - med nøyaktig samme tid som Vickhoff Lie.
Heller ikke Lindsey Vonn klarte å true medaljeplassene i sitt VM-comeback. Tidlig i sitt løp hektet hun i en port og kjørte ut.
Kun de antatt svakeste løperne står igjen på toppen og Vickhoff Lie kan juble for VM-bronse.