Politiet stanset all trafikk over Nordhordlandsbroen ved Hordvik på E39 etter melding om at et skap hadde blåst av en varebil og ligger i det ene kjørefeltet. Fører av varebilen er uskadet og det er ikke meldt om skade på andre kjøretøy eller installasjoner på broen.
Klokken 06.12 opplyser politiet at skapet er hentet av bergingsbil og i ferd med å bli fraktet bort. Veien er åpnet i begge retninger.
– Det blåser godt på stedet, opplyste operasjonsleder Frode Kolltveit i Vest politidistrikt klokken 04.40 tirsdag morgen.
Det blåste kraftig i morgentimene:
– Entreprenører fra Mesta har vurdert at det ikke anbefales å berge skapet i vindforholdene som er på stedet nå, melder Kolltveit i en oppdatering klokken 05.00
Det er opplyst om kraftig vind på stedet, men det er ukjent hvor mange m/s som er målt ved Nordhordlandsbroen.
Samtidig melder Vegtrafikksentralen at riksvei 13 over Vikafjellet mellom Hola bom og Storhaugtunnelen er stengt på grunn av dårlig vær. Det vil komme en ny oppdatering klokken 12 tirsdag.
Publisert 24.03.2026, kl. 06.38 Oppdatert 24.03.2026, kl. 06.42







English (US)