Tone Alice Knutsen (64) døde etter voldshendelse på UNN

1 month ago 37



Det bekrefter bistandsadvokaten hennes til TV 2.

 UNN
VOLDSHENDELSE: Kvinnen ble hardt skadet etter en voldshendelse ved UNN Åsgård tidligere denne uken, og døde av skadene natt til søndag. Foto: UNN

Publisert 23.02.2025 19:15 Sist oppdatert 2 minutter siden

Tirsdag denne uken opplyste Troms politidistrikt at to pasienter hadde vært involvert i en alvorlig voldshendelse ved UNN Åsgård i Tromsø mandag kveld. 

Én av dem, en kvinne i 60-årene, ble hardt skadet, og døde natt til søndag av skadene. 

Det bekrefter kvinnens bistandsadvokat, Silja Eriksen, til TV 2.  

Ønsker å gå ut med navnet

Nordlys omtalte saken først. 

Eriksen bekrefter at avdøde var 64 år gamle Tone Alice Knutsen. Familien hennes har et ønske om å gå ut med navnet, ifølge bistandsadvokaten.

Hun har foreløpig ikke rukket å snakke ordentlig med de etterlatte. 

– Vi vil komme tilbake og si mer etter hvert, sier Eriksen. 

Har ikke blitt avhørt

En mann i 40-årene er siktet for grov kroppskrenkelse. Hans forsvarer Ken Olav Warth forteller TV 2 at det ikke er gjennomført avhør, og at klienten ikke har tatt stilling til spørsmålet om straffskyld.

Den avdøde kvinnen og den siktede hadde ingen kjent relasjon fra før. 

TV 2 var i kontakt med UNN tirsdag denne uken. De ønsker ikke å kommentere saken, og viser til politiets etterforskning. 

Saken oppdateres!

Read Entire Article