Uno-X-stjernen Søren Wærenskjold brøt Tour de France underveis på mandagens etappe.
– Jeg følte ikke jeg kunne bremse så bra, så jeg følte meg ikke så trygg. Og så falt jeg av feltet, og da synes jeg ikke det fungerte noe bra i det hele tatt, egentlig, i hele kroppen, sier Wærenskjold på TV 2 sin sending.
– Jeg kunne potensielt satt noen andre i fare, for jeg følte at når de andre bremset litt hardt, så var det et par ganger jeg kjørte litt mellom folk fordi jeg ikke klarte å bremse ordentlig. Det var ikke så sikkert for dem rundt meg, fortsetter han.
Mandalitten veltet på søndagens etappe og ble sendt på røntgenundersøkelse umiddelbart etter målgang, men det ble ikke oppdaget noen brudd. Foran etappestart mandag var Wærenskjold tydelig på at han hadde smerter i venstre håndledd.
– Jeg fryktet det i dag tidlig, han klarte ikke å ta på seg sokkene eller smøre på brødskiva, så da tenkte jeg at å fullføre en slik etappe i Tour de France ville være vanskelig, sier lagsjef i Uno-X, Thor Hushovd, på TV 2 sin sending.
Allerede på mandagens første kategoriserte stigning etter fem kilometer måtte 25-åringen slippe feltet og kjempet alene bakerst, før han brøt etter 20 kilometer.
– Jeg vil si det er veldig vanskelig og ganske uforsvarlig å sykle ritt hvis man ikke klarer å holde skikkelig i styret med den ene hånden, sier NRK-ekspert Sondre Gjerdevik Sørtveit.
Spurteren ble nummer tre på åpningsetappen og nummer fire på den tredje etappen.