Solgte 1500 boller på én dag: – Etterspørselen bare øker

1 month ago 33



Seks nye bakerier – på én måned! Og et av dem solgte nettopp 1500 boller på én dag. Hvor mye håndverksbakst tåler byen, egentlig? Blir den aldri mett? Eller mettet?

Byens bolle-bølge ruller videre og har nå nådd Homansbyen. Bestselgerne består av solide mengder smør, krem, kanel og pistasj, forklarer baker og avdelingsleder Jan Henrik Kongstein. Foto: Olav Olsen

Publisert: 19.03.2025 06:00

Parkveien, like ved Lorry: På et nymalt hjørne lyser navnet Mjøl. På innsiden, i flommer av nese-berusende duft, står avdelingsleder, baker og ekspeditør Jan Henrik Kongstein. Uten videre tilstår bolle-entusiasten:

– Duftene er vårt hemmelige våpen. Ventilasjonsanlegget blåser dem rett ut i gaten, og vi ser det hele tiden: Hit kommer folk med nesen først. Noe av det beste med å drive med bakst, er at alle har et følelsesmessig forhold til varene vi selger. Nå slår interessen alle rekorder. På fastelavnssøndag laget vi 1500 boller, de forsvant rett ut. Da skjønte jeg for alvor hvor stor interessen for håndverksbakst er blitt.

Les hele saken med abonnement

Read Entire Article