Prinsdal-drapet: Siktet kvinne samtykker til varetektsfengsling

4 hours ago 1



Akkurat nå

En ung kvinne er siktet for drapet på Prinsdal i Oslo tirsdag kveld. Avdøde er hennes yngre bror.

Politiet i arbeid ved åstedet tirsdag. Foto: Hans O. Torgersen
  • Thea Eide

Hendelsen skjedde på en adresse i bydel Søndre Nordstrand tirsdag kveld. Oslo-politiet ble oppringt tirsdag ettermiddag klokken 17.22 av en person som sa vedkommende hadde drept en annen person.

Da politiet kom frem til adressen det ble ringt fra, fant de en hardt skadet person.

Den skadede ble etter kort tid erklært død, opplyste Oslo-politiet tirsdag. Politiet opplyste tirsdag at det er en søskenrelasjon mellom avdøde og drapssiktede.

Siktedes forsvarer, Cecilie Nakstad, forteller til Aftenposten at den siktede er en ung kvinne i begynnelsen av 20-årene. Drapsofferet er en yngre bror i slutten av tenårene.

Forsvareren forteller at de har vært i avhør i flere timer i natt.

– Hun har forklart seg grundig og detaljert, sier Nakstad.

Hun ønsker på nåværende tidspunkt ikke å si noe om hvordan den siktede stiller seg til saken. Hun vil heller ikke kommentere motiv eller våpen på dette tidspunktet.

Politiet har ifølge Nakstad bedt om at kvinnen varetektsfengsles i fire uker med brev- og besøksforbud. Det vil kvinnen samtykke til.

Read Entire Article