Krisen fortsetter: Sarpsborg 08 med fem strake tap etter hjemmesmell mot Kristiansund

2 weeks ago 12



Et ferskt trenerbytte hjalp ingenting resultatmessig. Sarpsborg 08 har fortsatt ikke vunnet en seriekamp siden 6. juli.

  • Mikal Emil Aaserud, VG

    Mikal Emil Aaserud, VG

Publisert: 25.08.2025 20:54 | Oppdatert: 25.08.2025 21:55

Den midlertidige treneren Sander Nyland, som foreløpig har overtatt sjefsroret etter at Christian Michelsen mistet jobben sist uke, svarte slik på følelsen av nok et tap:

– Nå er jeg bare så skuffet over at kampen endte som den endte. Vi har vært fire sammen om dette her, vi har gjort så godt vi kan, ledet treningene fra dag til dag og forberedt oss på KBK. Men det er bare en tom følelse, med null poeng og en prestasjon som var litt under det som var forventet, sier han til TV 2.

Hvem tror du havner på den ene plassen som gir nedrykkskvalifisering i årets Eliteserie?

Bryne

HamKam

Sarpsborg 08

Kristiansund

For i det som ble et tett og jevnt oppgjør i bunnstriden, med få sjanser til begge lagene, var det et solo-mål av gjestenes David Tufekcic som avgjorde det hele på Sarpsborg stadion mandag kveld.

Kristiansund-angriperen gjorde alt selv etter at Jo Inge Berget mistet ballen inne på egen halvdel og hamret inn 1–0 i det 38. minutt. Noen flere scoringer ble det ikke på Sarpsborg stadion.

Sarpsborg 08 gikk på et ydmykende 4–0-tap siste seriekamp mot Vålerenga:

For hjemmelaget markerer tapet lite annet enn fortsettelsen på en blytung periode.

De slo Eliteseriens tabelljumbo Haugesund i begynnelsen av juli, og tre dager senere tok de seg til NM-finale etter seier mot Viking, men etter cupbragden har formen vært fryktelig svak.

Tapet mot Kristiansund er lagets femte strake og de har ikke vunnet på syv kamper. For bare fem dager siden skilte klubben altså lag med hovedtrener Michelsen.

Vertene ble derfor ledet av unge Sander Nyland. Men trenerskiftet fikk ingen umiddelbar effekt resultatmessig.

Gjestene fra Kristiansund har heller ikke vært bortskjemte med trepoengere og lå også utsatt til på tabellen før mandagens kamp.

De hadde faktisk ikke vunnet siden 22. juni, men kunne juble av lettelse og glede da dommer Ola Hobber Nilsen blåste av kampen på Sarpsborg stadion.

– Det har blitt en stund siden seier, vi har hatt noen tunge kamper og opplevelser. At vi tok tre poeng her nå, betyr egentlig alt, sier Kristiansund-keeper Adrian Sæther til TV 2.

Read Entire Article