DEBATT: Det burde være helt unødvendig å igjen måtte mene noe om manglende varslings- og beredskapssystem i Stavangerskolen, men dessverre er dette ennå ikke på plass.
Merethe Handegaard-Scheie
Ansatt i Stavangerskolen
Publisert: Publisert:
For mindre enn 30 minutter siden
Hvorfor tar det da så lang tid å få på plass dette systemet? I 2013/14 satte Stavanger kommune ned en «hurtigarbeidende gruppe» som skulle få på plass et varslingssystem for skolene. Ikke vet jeg hvor den hurtigarbeidende gruppen er blitt av, men varslingssystemet er ennå ikke på plass.
Rektorer, tillitsvalgte og verneombud etterspør jevnlig i alle organ og utvalg hvor denne saken står, og det er aldri mulig å få et forståelig svar. Hvordan er det mulig å bruke 11–12 år på å finne en løsning på dette? Kristianslyst var så heldige å få et pilotsystem da de åpnet i 2014, og enn så lenge er de de eneste som har et fullgodt kommunikasjonssystem.
Les hele saken med abonnement