Strømmen:
En lokal tenåring ble forsøkt bortført ved Strømmen storsenter tirsdag kveld.
Publisert 07.10.2025 21:10 Sist oppdatert 22 minutter siden
– Det har vært en hendelse på Strømmen, hvor vi etterforsker en mulig kidnappingssak, sier politiadvokat Anders Bækkemoen i Øst politidistrikt til TV 2.
Politiet opplyser at hendelsen skjedde klokken 19.05, og at gjerningspersonene var maskerte.
– Fornærmede skal ha løpt fra stedet, forteller Bækkemoen.
Videre forteller politiadvokaten at fornærmede ikke er kjent for politiet fra tidligere, og at det forsøkes å gjennomføre avhør tirsdag kveld.
Politiet har gjort søk etter bil og gjerningspersoner uten funn.
– Gjerningspersonene kjørte angivelig en lys grå eller blå BMW 5-serie med falske kjennetegn, skriver operasjonsleder Ronny Hellerud Samuelsen i politiloggen og legger til at vitner som har sett bilen kan ta kontakt med politiet.
Natt til tirsdag gikk en granat av ved Strømmen Sushi. Ingen personer ble skadet, men politiet anser hendelsen som et målrettet angrep og politiet undersøker om eksplosjonen kan settes i sammenheng med granateksplosjonen i Pilestredet i Oslo 23. september.
– Vi har ingen holdepunkter for at dette skal ha tilknytning til granatkastingen, sier Bækkemoen til TV 2.
To unge menn er pågrepet etter hendelsen ved Strømmen Sushi, siktet for grove trusler og framkalling av fare for allmennheten.