Sørloth utelatt fra Atlético-troppen etter stygg hodesmell – følges opp av klubben

2 hours ago 2


Alexander Sørloth er ikke aktuell for spill i Atlético Madrids cupmøte med Betis som følge av smellen som sendte han av banen på båre i helgen.

 Manu Fernandez / AP / NTBAlexander Sørloth må ta det med ro. Foto: Manu Fernandez / AP / NTB
Oppdatert torsdag 5. februar kl. 12:45

Atlético Madrid opplyser på sin X-konto at Sørloth ikke blir med til torsdagens bortekamp i Sevilla.

– Sørloth er ikke inkludert i troppen på grunn av smellen han pådro seg i kampen mot Levante, skriver Atlético.

Trener Diego Simeone må også klare seg uten amerikanske Johnny Cardoso. Klubben opplyser at begge spillernes utvikling følges tett.

Atlético gir ingen ytterligere informasjon om helsetilstanden til Sørloth.

Trønderen endte i et voldsomt hodesammenstøt med en motspiller mot Levante sist helg. Han ble i etterkant båret av banen på båre og kjørt rett til sykehus.

Litt senere på kvelden opplyste Atlético at klubbens norske spiss var utskrevet og reiste hjem til Madrid med resten av laget.

– Undersøkelser av Alexander Sørloth utelukker brudd og blødninger i kraniet, het det også fra Atlético på X.

Videre ble det opplyst at han hadde pådratt seg et kutt på venstre side av hodet.

Den høyreiste spissen startet kampen, men ble erstattet med Julian Alvarez etter smellen. Situasjonen skjedde i det 23. spilleminuttet på stillingen 0-0. Det ble også sluttresultatet.

Sørloth har de siste kampene fått stor tillit fra Diego Simeone. Nordmannen har startet de fire siste kampene for Atletico og scoret tre mål, inkludert ett mot Bodø/Glimt i Champions League.

Read Entire Article