Skrekkstatistikken avslører Molde: Ny stjernesmell mot KFUM

8 hours ago 4


Kun Haugesund (to poeng) og Strømsgodset (null poeng) har tatt færre poeng enn Molde på hjemmebane i Eliteserien denne sesongen.

Under Per-Mathias Høgmos ledelse har Molde kun klart å vinne mot Haugesund, mens det har blitt tap mot Sarpsborg 08, Kristiansund, Viking og søndagens motstander, KFUM Oslo.I tillegg spilte de uavgjort mot Bodø/Glimt.

Fire poeng på seks hjemmekamper gir kun fattige 0,67 poeng i snitt per kamp, milevis unna nivået Molde stort sett har ligget på de siste sesongene:

Mens Molde har slitt stort på hjemmebane, har de klart seg ganske greit på bortebane. Der står de med ti poeng på seks kamper og er ligaens femte beste bortelag så langt i sesongen.

2-0 ledelse til pause

Molde tok imot KFUM i søndagens Eliteserie-runde – og akkurat som i fjor, endte det med 3–2-seier til Oslo-laget på Aker stadion.

Begge lag kom fra hver sin opptur i forrige serierunde, men for Molde ble det en ny nedtur søndag ettermiddag. Etter 34 minutter ble Obilor Okeke spilt alene gjennom mot keeper Jacob Karlstrøm, som felte KFUM-spilleren. Dommeren pekte på straffemerket, og Johannes Hummervoll-Nunez satte inn 1–0.

En gruppe menn som spiller fotball

Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB

KFUM fulgte raskt opp. Etter et flott angrep var det Simen Hestnes som avsluttet og doblet ledelsen før pause. Dermed gikk bortelaget i garderoben med en solid 2–0-ledelse.

Mesterangrep fra bortelaget

Molde kom ut etter hvilen med klare intensjoner om å snu kampen, og etter bare fire minutter fikk hjemmelaget tildelt straffe. Veton Berisha var sikker fra ellevemeteren og tente håpet for blåtrøyene.

En gruppe menn som spiller fotball

Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB

Men det skulle bli KFUMs dag. Etter 56 minutter kom kampens høydepunkt: Gjestene spilte seg elegant ut fra eget forsvar og avsluttet et mønsterangrep med at Okeke satte inn 3–1.

En gruppe menn som spiller fotball

KFUMs Obilor Denzel Okeke scorer 1-3 målet under eliteseriekampen i fotball mellom Molde og KFUM Oslo på Aker Stadion.

Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB

Molde-trener Høgmo svarte raskt med å sette inn Jalal Abdoullai, og spissen brukte ikke mer enn ett minutt på å markere seg. Han reduserte til 2–3

Like før slutt skulle kampens tredje straffespark bli dømt etter at Martin Linnes felte Okeke. Den lynraske spissen skulle denne gang ta straffesaprket selv, og blåste ballen over Karlstrøm sitt mål. Dermed levde kampen helt til siste slutt, men Molde maktet aldri å komme nærmere og dermed tok KFUM med seg alle tre poengene.

Sarpsborg 08 rystet Bodø/Glimt - vant etter overtidsscoring

Bodø/Glimt tok imot et høytflyvende Sarpsborg 08, som tidligere i uken hadde sendt Rosenborg ut av cupen etter en dramatisk straffesparkkonkurranse. Gjestene kom imidlertid til kampen med 120 minutter i beina og flere slitne spillere.

Ikke overraskende tok Bodø/Glimt kontroll fra start og dominerte ballbesittelsen i første omgang. Etter å ha presset på for scoring i over en halvtime, var det kaptein Patrick Berg som tok ansvar og sendte Glimt i ledelsen.

Jo Inge Berget utlignet imidlertid like etter et kaosmål av de sjeldne og tre minutter på overtid var det Sarpsborg 08 som avgjorde det hele da Franklin Tebo løp et hjørnespark inn i mål.

Dermed ble det Sarpsborg-seier, mens Glimt gikk på sesongens tredje tap og er 14 poeng bak serieleder Viking med fire kamper mindre spilt.

Publisert 29.06.2025, kl. 19.04 Oppdatert 29.06.2025, kl. 19.10

Read Entire Article