Rørt Herrem etter seier i toppkampen: – Betyr ekstremt mye

2 hours ago 2


Sola slo Storhamar 32-29 og står med fire strake triumfer i eliteserien i håndball. Det var en spesiell ramme for veteranen Camilla Herrem.

 Tibor Illyes / MTI via AP / NTBCamilla Herrem i aksjon under en kamp nylig. Foto: Tibor Illyes / MTI via AP / NTB
Oppdatert søndag 12. oktober kl. 20:39
  • Sola slo Storhamar 32–29 og tok sin fjerde strake. Sola er toer, fire poeng bak Larvik, men med to kamper mindre spilt.
  • Rosa sløyfe-markering: Camilla Herrem (39) scoret fem etter brystkreftbehandling. «Det er veldig rørende … håper vi har fått samlet inn en del», sa hun.

Sola markerte Rosa sløyfe-aksjonen i søndagens storkamp på hjemmebane. Med sine rosa drakter leverte de også sterkt og tok seieren.

Herrem noterte seg for fem mål. 39-åringen har siden juni vært gjennom behandling for brystkreft. Dermed var også søndagens kamp spesiell.

– Det er veldig rørende. Det har vært noe her i hallen i hele dag. Det kommer mange og ser på og støtter opp, så det betyr ekstremt mye. Jeg er stolt over det vi har fått til i dag, så håper jeg vi har fått samlet inn en del til rosa sløyfe, sa hun til TV 2.

Sola er tabelltoer fire poeng bak Larvik, men har samtidig to kamper mindre spilt. Larvik står med seks av seks seirer etter 30-20 mot Oppsal søndag.

Storhamar er på fjerdeplass bak Follo, som tapte 20-21 for Gjerpen.

Herrem var også tydelig rørt etter comebacket tidligere i høst:

Publisert: 12.10.25 kl. 20:38Oppdatert: 12.10.25 kl. 20:39

Logg inn for å lese og kommentere - helt gratis!

Read Entire Article