Monica Wilhelmsen kutter prisen med syv millioner kroner fra forrige forsøk.
Publisert: Publisert:
Nå nettopp
Kortversjonen
- Monica Wilhelmsen selger en over 600 m² funkisvilla på Ris i Oslo for 68 millioner kroner, syv millioner lavere enn 2022-prisen.
- Eiendommen har seks soverom, fire bad, og en gjesteleilighet.
- Den er nær Nordmarka med stor hage, egnet for barnefamilier, like i nærheten av Hemingbanen.
Oppsummeringen er laget av AI-verktøyet ChatGPT og kvalitetssikret av E24s journalister
Monica Wilhelmsen (55), datter av avdøde skipsreder Wilhelm Wilhelmsen, er i markedet for å selge en funkisvilla på over 600 kvadratmeter på Ris i Oslo.
Prisantydningen er på 68 millioner kroner, syv millioner lavere enn sist Wilhelmsen hadde boligen ute for salg, i 2022.
Les på E24+
Bjørn (26) satser på utleie: – Utrolig at ikke flere gjør det
– Ikke noe å si på
Eiendomsmegler Alexander Sandaas i Privatmegleren Dyve & Partnere erkjenner at kjøpergruppen i dette segmentet er «smal».
Men, for de rette eiendommene, og om tidspunktet stemmer, er det fortsatt nok av familier som har anledning og vilje til å handle, påpeker han.
Eiendomsmegler Alexander Sandaas, Privatmegleren Dyve & Partnere.
– Prisbildet på 68 millioner er det ikke noe å si på med tanke på hva man får med på kjøpet, og betalingsviljen for eiendommen har vært på høyere nivåer enn dette i tidligere prosesser, sier Sandaas til E24.
Seks soverom
Med omkostninger må man ut med nærmere 70 millioner kroner.
For dette får man en skjermet eiendom på mer enn 2,3 mål nær Nordmarka, og en bolig bygget i 2001 med et bruksareal på 605 kvadratmeter over tre etasjer.
Det inkluderer seks soverom, fire bad, garasje og et eget vinrom, med mer.
Boligen har også to terrasser på henholdsvis 70 og 40 kvadratmeter, samt en større gjesteleilighet i underetasjen med separat inngang.
«Lukket»
Sandaas mener både den gode adressen, eiendommens størrelse og moderne infrastruktur gjør boligen aktuell både for en storfamilie og som representasjonsbolig for en ambassade.
– Eiendommen fremstår i seg selv som meget privat og «lukket» omkranset av store hekker og vakker beplantning, og bærer preg av godt vedlikehold og solid eierskap, sier megleren.
Wilhelmsen-arnested
Eiendommen i Trosterudveien 25A er blant naboeiendommene til den gamle «Wilhelmsen-villaen» i Trosterudveien 21.
Den enorme murbygningen i nybarokk stil, tegnet av arkitekt Henrik Bull, ble oppført i 1917 for skipsreder Wilhelm-Wilhelmsen (1872–1955) på det som opprinnelig var en tomt på 36 mål.
Både boligen og den store tomten ble senere stykket opp, og store deler av Ris har i dag sitt utspring fra eiendommen, som også Trosterudveien 25A.
Monica Wilhelmsen står blant annet bak Oslo Vinskole.
Les også
Milliardinvesterer i Hemsedal: Overtar fjell-luksus for nær 320 mill. i år
Les også
Vil ha 120 mill. for fjellhytte: – Snøen i Europa smelter
Les også
Kjetil Jansrud selger luksusleilighet: – Behovene endrer seg
Les også
Håndballstjerne solgte luksusbolig for 19 millioner
Les også
Godtok hemmelig bud: – Cowboy-stemning
Les også