Ødegaard på benken: – Ikkje det Arsenal leitar etter no

2 hours ago 3


  • 31. januar 2026 kl. 16:48

    Ronny Deila ansatt som ny trener i israelsk klubb

    Ronny Deila er ansatt som ny trener i Maccabi Tel Aviv. Han får med seg Kenneth Dokken som assistent, noe Fredrikstad meldte før Deilas ansettelse ble kjent.

    Maccabi Tel Aviv offentliggjorde den norske treneransettelsen på sitt nettsted lørdag.

    Fredag kunne TV 2 melde at kun detaljer gjensto før Deila kom til å bli ny trener for den israelske klubben. Det er et kontroversielt valg med den betente konflikten mellom Israel og Palestina som bakgrunn.

    Lørdag ettermiddag, like før Maccabi Tel Aviv offentliggjorde ansettelsen av Deila som ny trener, la Fredrikstad ut følgende melding på sitt nettsted.

    – Kenneth Dokken har hatt rollen som førstelagstrener i trenerteamet til Andreas Hagen siden starten av 2025. Nå forlater Kenneth FFK med umiddelbar virkning, og knytter seg til trenerteamet til Ronny Deila i israelske Maccabi Tel Aviv.

    Deila har vært uten klubb siden han ble ferdig i MLS-klubben Atlanta United i oktober i fjor.

    Maccabi Tel Aviv har stått uten trener siden Žarko Lazetić ble sparket etter 1-2-tapet for byrival Hapoel Tel Aviv mandag.

    Ronny Deila

    Foto: Francisco Seco / AP / NTB
  • 31. januar 2026 kl. 15:58

    Skulderskade for Sejersted etter fall på trening: – Har som mål å rekke OL

    Det er usikkert om Adrian Smiseth Sejersted (31) blir OL-klar etter at han havnet i sikkerhetsnettet på lørdagens trening i utforbakken i Crans Montana.

    En sjekk fastslo at alpinisten pådro seg en skade i høyre skulder. Det opplyser landslagslege Trond Floberghagen i en uttalelse.

    – Han har vært til nærmere undersøkelser i ettermiddag. Skadeomfanget er som ved en skulder som har vært delvis ute av ledd. Han har ikke pådratt seg andre skader i det kraftige fallet, sier Flobergshagen og fortsetter:

    – Adrian er ved godt mot, og har som mål å rekke OL-øvelsene, men dette er noe vi evaluerer dag for dag.

    Det var Nettavisen som meldte at Sejersted hadde falt tidlig på lørdagens utfortrening i Sveits. Han kom seg ut av sikkerhetsnettet og ned bakken for egen maskin.

    – Jeg tror ikke OL er i fare sånn som jeg oppfatter de bildene, sier Viaplays kommentator og tidligere toppalpinist Kjetil André Aamodt.

    En frisk og uskadet Sejersted ligger an til å være Norges beste kort i OL-utforen i Bormio 7. februar. (NTB)

    Adrian Smiseth Sejersted

    Foto: Leonhard Foeger / Reuters / NTB
  • 31. januar 2026 kl. 15:09

    Hopp: Eirin Maria Kvandal viste knallform før OL – utklasset alle

    Eirin Maria Kvandal (24) gjorde som i fjor og hoppet til seier i lørdagens verdenscuprenn i Willingen.

    Det var hennes første triumf på dette nivået siden hun vant i den samme storbakken for nesten nøyaktig ett år siden. Kvandal gjorde svev på 138,5 og 143,5 meter.

    Hun ledet med 6,4 poeng på Slovenias vinnermaskin Nika Prevc etter første omgang. Til slutt endte seiersmarginen på hele 11,3.

    – Dette er herlig. Jeg har slitt med å sette nedslag, spesielt i denne bakken. Her må du gå all-in, ellers har du ingen sjanse, sa Kvandal til Viaplay i pausen.

    Seieren var Kvandals sjuende i karrieren som verdenscuphopper, og den var norsk hoppsports andre på kvinnesiden i vinter. Anna Odine Strøm tok den første i Wisla i starten av desember.

    Siden den gang er det blitt mange pallplasser, men lørdag hadde Norge endelig en utøver helt øverst igjen.

    Strøm greide bare 117 meter i tunge forhold. Hun var på 14.-plass halvveis, men kunne glede seg over et utmerket finalehopp (137,5 m). Det sendte henne opp hele ni hakk på resultatlista.

    Før finaleomgangen lå Silje Opseth på 4.-plass etter et svev på 131 meter. Det ble fulgt opp med 118,5 i andrehoppet, som gjorde at hun ble nummer sju i verdens største storbakke.

    Ingvild Midtskogen og Gyda Westvold Hansen ble henholdsvis nummer 14 og 20.

    Søndag er det et nytt storbakkerenn i Willingen før verdenscupen tar OL-pause. Norge sender Kvandal, Opseth. Strøm og Heidi Dyhre Traaserud til lekene i Nord-Italia.

    (©NTB)

    FIS Ski Jumping World Cup - Large Hill HS128 - Day Two

    Foto: AFP
  • Read Entire Article