Milliardærkrangling og fredspris-thriller

6 hours ago 1


Det er mandag og vi er tilbake med en fersk episode av Penger, pølser og politikk!

 Roar Valderhaug, Ina Vedde-Fjærestad, Torbjørn Røe Isaksen og Sindre Heyerdahl. Foto: Kristoffer Kumar

Publisert: Publisert:

Nå nettopp

Det blir mange dyre dresser og blankpussede sko i retten denne uken, når Kjell Inge Røkke og Christen Sveaas barker sammen i rettssaken om Solstad Offshore. Det er ikke lett å få oversikt over hva de egentlig krangler om, men det vil garantert bli en miks av stolte menn, følelser og gammelt gruff. Det er bare å ta frem popkornet.

Det går mot at Japan får sin første kvinnelige statsminister etter at Sanae Takaichi er valg som ny leder for det regjerende partiet LDP. LDP kan på mange måter minne om Bærum Høyre, men vil den nye lederen gi et Japan som sparker kraftigere fra seg?

Fredag er det duket for Nobels fredspris. Hva er sjansen for at Donald Trump eller Greta Thunberg får prisen?

Episoden finner du der du pleier å lytte til podkast.

Hør episoden i E24s spiller (under).
Hør episoden hos Apple.
Hør episoden hos Spotify.
Hør episoden hos Podme.

Les på E24+

Røkke mot Sveaas – milliardærer og kranglefanter

Penger, pølser og politikk gir deg det du trenger å vite om uken som kommer.

Podkasten kommer hver mandag etter lunsj, og henter saker fra skjæringspunktet mellom økonomi og politikk.

Med økonomikommentator Ina Vedde-Fjærestad, økonomikommentator Sindre Heyerdahl, børskommentator Roar Valderhaug, politisk redaktør Torbjørn Røe Isaksen og produsent Jenny Neraal.

Read Entire Article