Målløst bunnoppgjør mellom HamKam og KFUM Oslo

12 hours ago 11


Moses Mawa skyter over på HamKams største sjanse i første omgang mot KFUM Oslo. Foto: Geir Olsen / NTB

Verken HamKam eller KFUM Oslo greide å score mål fredag, men dermed fikk de med seg ett poeng hver fra bunnoppgjøret i Eliteserien.

Fredag 2. mai kl. 21:00

Ved avspark hadde de to lagene bare Molde og Haugesund bak seg på tabellen. Med 0-0 tok begge seg forbi Bryne, som ligger på kvalifiseringsplassen før helgens kamper.

HamKam var best før pause, KFUM Oslo etter i en sjansefattig kamp. For gjestene fra Oslo var det en pris å betale for årets første bortepoeng. David Hickson og Moussa Njie måtte begge ut med skade.

Tidligere KFUM-spiller Moses Mawa var den største trusselen mot oslolagets forsvar, og han hadde de to største sjansene i den første omgangen.

Lugget litt

I det 21. minutt ble Mawa spilt fram av Tore André Sørås etter at hjemmelaget skar gjennom hjemmeforsvaret med flere fine direktepasninger. Han stormet mellom to forsvarere og fyrte løs fra god posisjon, men skuddet gikk over mål.

På overtid i omgangen ble Mawa spilt fram på venstresiden av Arne Ødegård på en fin kontring. Aksel Potur var på løp ved lengste stolpe, men Mawa sendte i vei et skudd mot nærmeste stolpe som Kåffa-keeper Emil Ødegaard var med på. Spissen skled litt i skuddøyeblikket fikk ikke ordentlig klem på ballen.

– Det er bra at jeg kommer til sjanser, men det lugger litt. Jeg trenger en sjanse til, så sitter den, sa Mawa til TV 2 i pausen.

KFUM Oslo skapte nesten ingenting i den første omgangen. Beste mulighet var et distanseskudd fra Simen Hestnes i det 18. minutt som Marcus Sandberg ga retur på.

Fant bryteren

– Det er potensial til å ta tak i matchen, men vi er på nesten-bryteren. Vi må få løsnet det, sa KFUM-trener Johannes Moesgaard til TV 2.

Gjestene var atskillig farligere i den andre omgangen. Hestnes fikk to gode skuddmuligheter i returrom, men begge ganger ble skuddet blokkert av HamKam-forsvarere. I det 72. minutt vendte Teodor Berg Haltvik i feltet og skjøt rett over krysset.

Haltvik kom til en ny stor sjanse da han ble satt opp av innbytter Bjørn Martin Kristensen etter 79 minutter, men Gustav Granath kastet seg og blokkerte.

KFUM Oslo fortsatte å jakte et vinnermål, men lyktes ikke. På overtid av overtiden sendte Robin Rasch et frispark fra 26 meter centimeter utenfor.

Read Entire Article