Kim Kardashian saksøkes etter Instagram-tabbe

19 hours ago 2


 Caitlin Ochs / Reuters / NTB Foto: Caitlin Ochs / Reuters / NTB

Realitystjernen delte bilde av feil mann i et innlegg om dødsdømt fange.

Fredag 21. februar kl. 21:27

Nå saksøkes hun av mannen på bildet, skriver Los Angeles Times.

I februar i fjor delte Kardashian et bilde av Ivan Cantu på Instagram, hvor hun hevdet han var en dødsdømt fange som skulle henrettes i Texas to dager senere.

Men mannen på bildet var ikke den dødsdømte fangen – det var en annen Ivan Cantu som bor i byen Westchester i delstaten New York.

Hva synes du om Kim Kardashians samfunnsengasjement?aJeg sier som avdøde politiker og kringkastingssjef Einar Førde: «Dei gjer seg sine tankar slike òg.»bTopp at hun er engasjert.cBare tøv! Kim Kardashian bør heller fokusere på jusutdannelsen hun tar enn aktivisme.

Cantu har nå levert inn et søksmål mot Kardashian for ærekrenkelse.

I søksmålet hevder han at innlegget har forårsaket ham alvorlige psykiske og følelsesmessige traumer.

– Cantu led alvorlig følelsesmessig skade i form av mental angst, psykologisk skade, forlegenhet, angst, søvnløshet, mareritt, posttraumatisk stress, hodepine, behov for medisinsk behandling og følelsesmessig rådgivning, står det i søksmålet, ifølge L.A. Times.

 Evan Agostini / AP / NTBFoto: Evan Agostini / AP / NTB

Kardashians advokat Michael Rhodes forsvarer innlegget som «en enkel feil ved å bruke et offentlig bilde av en annen mann med samme navn for å fremme Kims langvarige engasjement for reform av rettssystemet».

– Bildet ble fjernet nesten umiddelbart da feilen ble oppdaget, sier Rhodes i en uttalelse til storavisen.

Kardashian, som studerer for å bli advokat, har lenge vært engasjert i reform av rettssystemet. Hun har tidligere lykkes med å få benådet narkodømte Alice Marie Johnson.

Se video: Kim Kardashian møtte Haaland på motefest

Read Entire Article