Joshua King om United-avtalen som gikk i vasken: - Helt knust

1 month ago 19


 Andrew Matthews / Pa Photos / NTB Foto: Andrew Matthews / Pa Photos / NTB

Spissen satt i boblebad og ventet på en telefon som skulle gjøre ham til United-spiller under Ole Gunnar Solskjær.

Fredag 28. mars kl. 06:01

Kortversjonen

  • Joshua King var nær en overgang til Manchester United i januar 2020.
  • På deadline daye signerte United i stedet Odion Ighalo.
  • King forteller hvor vondt det var å gå glipp av returen til United.

Overgangshåpet kollapset på «deadline day», i januar 2020. Nå åpner Joshua King opp om hvor vondt det var å gå glipp av en retur til Manchester United.

I NRK-podkasten «Bakrommet» forteller King at han gikk inn på kontoret til daværende Bournemouth-manager Eddie Howe.

Nordmannen takket ham for alt han hadde gjort for ham. Men nå hadde det dukket opp en mulighet han aldri kom til å få igjen. Solskjær og United hadde kommet med et bud.

 Dylan Martinez / Reuters / NTBFoto: Dylan Martinez / Reuters / NTB

– Da delte jeg alt og sa at jeg hadde lyst til å dra. Fordi jeg flytta til England for å gå til United. Drømmen var å spille for United. Nå sliter United med spiss. De har en norsk trener som da er interessert. Legger bud på bordet, og jeg kom gratis dit. Og så takker dere nei til 25 millioner, sier King.

– Han (Eddie Howe) sa «Joshua, jeg skal ikke stå i veien for deg, men klubben har lyst på x antall millioner, forteller King.

På overgangsvinduets siste dag ville han bare være for seg selv. Løsningen ble å sette seg alene i jacuzzien i hagen.

– Jeg bare satt i jacuzzien i to-tre timer og ventet på telefon. Jeg ringte Jim (Solbakken), som jobbet med den dealen. Og så husker jeg at jeg leste «Ighalo klar for United». Da var jeg helt knust. Da var jeg langt nede.

Bilde av Jim SolbakkenJim Solbakken

Fotballagent

Manchester United hadde sikret seg den tidligere Lyn- og Watford-spissen Odion Ighalo på lån like før overgangsvinduet stengte.

– Jeg vet ikke om det kom fra Eddie eller om det kom fra klubben. Men det kom fra noen steder. Og det var litt av grunnen til at jeg da hadde lyst til å dra fra Bournemouth og prøve et nytt kapittel, sier han.

Jim Solbakken har ikke besvart VGs henvendelse i denne saken.

Joshua King spiller i dag for Toulouse i Frankrike.

Read Entire Article