Influencer Anny Isabella sitter fast i Dubai

6 hours ago 5


  • Influencer Anny Isabella Øvrehus er strandet i Dubai på grunn av den spente situasjonen mellom USA og Iran.
  • Øvrehus beskriver kaoset og panikken etter at Dubai ble angrepet med missiler.
  • Hun og kjæresten holder seg nå på et hotell.
  • Det meldes om kaos og usikkerhet rundt flyvninger og grensene ut av Dubai.

Influencer Anny Isabella Øvrehus (27) er en av flere nordmenn som er strandet i Dubai

– Trump ber amerikanerne komme seg ut, Norwegian kansellerer alle flyvninger, jeg får meldinger fra andre nordmenn som forsøker å krysse grensene til Oman i desperasjon etter å komme seg ut. Det er klart jeg er redd, sier Øvrehus til VG tirsdag formiddag.

Den norske influenceren og tv-profilen er i Dubai i forbindelse med kjærestens jobb. Nå sitter hun på en parkeringsplass i sentrum av Dubai og venter på at kjæresten skal bli ferdig på jobb.

Under andre omstendigheter ville jeg ligget på stranda og kost meg, kanskje vært på shopping. Men vi lovet å holde oss nær hverandre. Derfor venter jeg her i bilen, så får det ta den tiden det tar, sier hun.

 Apple Photos Clean UpDet er skremmende, men det er fint å være på et femstjerners rom når dette først skulle skje. Her er kjæresteparet på utflukt før USAs angrep på Iran. Foto: Apple Photos Clean Up

Lørdag gikk USA og Israel til angrep mot Iran, som svarte med motangrep i en rekke land i Midtøsten. Utover dagen lørdag gjengjeldte Iran angrepet ved å sende missiler mot Israel og flere arabiske land i regionen. Dubai i De forente arabiske emirater (FAE) er blant byene som ble angrepet.

Byen er en populær feriedestinasjon blant nordmenn.

Øvrehus hadde vært i Dubai en uke da det smalt.

Vi har leid en leilighet mens vi er her, men hadde booket overnatting på et fint hotell for helgen, for en staycation. Ferie i ferien, som hun sier.

De lå på «rooftopen» på The Lana hotell og solte seg da de hørte flere smell.

 Snap/SkjermdumpDet er et år siden Anny Isabella bekreftet at hun har fått kjæreste. Foto: Snap/Skjermdump

Det var fullt av folk på takterassen. Folk så på hverandre, men alle ble liggende. Vi hadde lest om USAs angrep mot Iran på morgentimene, men det jo langt unna oss, så vi trodde ikke at vi var i fare.

Uroen hadde satt seg i kroppen, sier hun. Likevel valgte de å spise middag der oppe på takterassen.

Det var da vi så missilene.

De lyste opp den mørke himmelen.

Først da gikk alvoret inn over oss. Vi ble beordret ned på rommene våre. Da vi skulle legge oss begynte nødalarmene og pipe på telefonene våre. Jeg fikk helt panikk, hylte og gråt.

 PrivatFoto: Privat

Heldigvis er kjæresten min veldig rolig. Jeg vet ikke hva jeg skulle gjort uten ham, sier hun.

 PrivatFoto: Privat

Alle gjestene ble evakuert til en festsal i kjelleren på hotellet. De ansatte kom med senger, mat og drikke.

Da de så at kjæresten min og jeg delte en enkeltseng, tilbød de seg å komme med en dobbeltseng der nede i tilfluktsrommet.

Det takket de nei til, det får være grenser, sier Øvrehus, kjent fra tv-serien «Hotellet».

Hun er imponert over hvor rolige de ansatte var.

– De må jo også ha vært redde de også, de har sikkert familier de heller vil være hos. Men de står på for at vi skal føle oss trygge. De sto faktisk holdt og vakt gjennom hele natten mens vi sov.

Øvrehus og kjæresten ble i tilflukstrommet over natten. 

Først litt utpå dagen søndag, turte folk å gå ut.

Paret bor fortsatt på hotellet.

Her føler vi oss godt ivaretatt, det føles tryggere å være blant folk og turister, enn å bo isolert i en leilighet, sier hun

Likevel.

Jeg er urolig nå. Det meldes om kaotiske forhold på flyplassen, den åpner og stenger igjen. Folk som har prøvd å ta seg over grensen for å fly fra et annet land, melder om lange køer og grenser som plutselig stenger, forteller hun.

Øvrehus var nylig å se i tv-seriene «Hotellet» på Tv 2 og «Beliggenhet, beliggenhet, beliggenhet» på Discovery, hvor man kunne se influenceren kjøpe sin første leilighet.

Det er stille i gatene i Dubai, sier Anny Isabella Øvrehus (27). Det er litt surrealistisk, men folk virker veldig rolige.Det er stille i gatene i Dubai, sier Anny Isabella Øvrehus (27). Det er litt surrealistisk, men folk virker veldig rolige.

Planen var å være i Dubai en måneds tid før hun skal hjem til en ny TV-innspilling.

Jeg prøver å ta en dag om gangen, eller et minutt av gangen. Akkurat nå har vi ingen flybillett ut av de Arabiske Emirater. Jeg må innrømme at jeg føler meg ganske hjelpesløs.

Ville du blitt på hotellet eller prøvd å dra hjem?

aBlitt på hotelletbPrøvd å dra hjem cVet ikke

Read Entire Article