«Cheers»-stjernen George Wendt er død

5 hours ago 2


 Jeff Christensen / AP / NTB Foto: Jeff Christensen / AP / NTB

Skuespilleren ble 76 år gammel og døde i sitt eget hjem tirsdag morgen.

Tirsdag 20. mai kl. 23:06

George Wendt, som ble verdenskjent for sin rolle som stamgjesten Norm Peterson i den populære TV-serien «Cheers», er død, 76 år gammel. Dødsfallet ble bekreftet av hans publisist Melissa Nathan, melder Variety.

– George var en hengiven familiemann, en høyt elsket venn og fortrolig for alle som var heldige nok til å kjenne ham. Han vil bli savnet for alltid, sier Nathan i en uttalelse.

Wendt ble nominert til Emmy-prisen seks år på rad for sin rolle i «Cheers», der han medvirket i alle 273 episoder gjennom seriens 11 sesonger. Hans karakteristiske «Afternoon everybody» da han entret baren, ble et av seriens mest elskede øyeblikk.

 Ira Mark Gostin / AP / NTBHer er Wendt sammen med gjengen i serien Cheers, som gikk på TV fra 1982 til 1993. Foto: Ira Mark Gostin / AP / NTB

Skuespilleren startet karrieren som komiker ved The Second City i Chicago på 1970-tallet, før han slo gjennom på TV.

Etter «Cheers» dukket han opp i en rekke TV-serier og filmer, inkludert «Saturday Night Live» der han var en gjenganger i de populære Chicago Superfans-sketchene sammen med Chris Farley og Mike Myers.

Wendt var også onkel til «Ted Lasso»-stjernen Jason Sudeikis, og gift med Bernadette Birkett siden 1978. Birkett ga faktisk stemme til Norms kone i «Cheers», selv om karakteren aldri ble vist på skjermen.

I senere år var Wendt aktiv på teaterscenen, blant annet i Broadway-produksjonen av «Hairspray» og som Willy Loman i «En handelsreisendes død».

Han etterlater seg kone og tre barn.

Hvilken av George Wendts roller husker du best?aNorm CheersbBob Sweski SNLcAndre rollerdKjenner ikke til
Read Entire Article