Trump: Har angrepet narkoubåt

2 hours ago 4



To personer skal være drept.

 Skjermdump / Truth SocialDonald Trump har publisert en video som angivelig viser angrepet på ubåten. Foto: Skjermdump / Truth Social
Oppdatert lørdag 18. oktober kl. 20:59

USAs president Donald Trump melder lørdag kveld at amerikanske styrker har gjennomført et nytt angrep mot narkosmuglere.

USA har den siste tiden gjennomført flere angrep mot fartøy de hevder har smuglet narkotika.

Denne gang skal det amerikanske forsvaret ha angrepet en ubåt som smuglet narkotika.

– Vi har ødelagt en veldig stor ubåt som hadde narkotika. Den beveget seg på vei mot USA på en velkjent smuglerrute, skriver Trump i en uttalelse på Truth Social.

– Amerikansk etterretning bekreftet at dette fartøyet var lastet med Fentanyl og andre ulovlige stoffer, skriver han.

 Evelyn Hockstein / Reuters / NTBDonald Trump og krigsminister Pete Hegseth. Foto: Evelyn Hockstein / Reuters / NTB

Ifølge presidenten var det fire personer om bord i ubåten, som han omtaler som «narkoterrorister».

To av disse ble drept, mens de to andre blir fraktet til det som skal være hjemlandet deres, Ecuador og Colombia.

Ingen amerikanske soldater ble skadet i angrepet.

– På min vakt kommer ikke USA til å tolerere at narkoterrorister smugler ulovlig narkotika, enten på land eller til sjøs, skriver Trump.

Trump skriver ikke hvor de mener ubåten kom fra. Tidligere har Trump-administrasjonen sagt at båtene de har angrepet har kommet fra Venezuela.

Også i de tidligere angrepene har flere blitt drept.

Les også: Trump har angrepet ny båt i internasjonalt farvann – tre drept

Tips oss illustrasjon

Har du tips til oss?

Send oss informasjon, bilder eller video

Read Entire Article