Torsdag 18. juni: Dette skjedde i natt

5 days ago 1



 HANDOUT / AFP / NTB Foto: HANDOUT / AFP / NTB
Oppdatert torsdag 18. juni kl. 05:46
  • USAs president Donald Trump og Irans president Masoud Pezeshkian har signert intensjonsavtalen med Iran, opplyser de to landene. Dermed har avtalen som er ment å få slutt på krigen i Iran, trått i kraft.
  • Harry Kane ble historisk da England slo Kroatia 4-2 i en dramatisk kamp. Han scoret to mål og satte ny VM-rekord i antall straffemål. I tillegg tangerte han Gary Linekers engelske rekord for flest VM-mål.
  • Ghana sikret seg en svært viktig seier mot Panama i fotball-VM. Det avgjørende målet kom fem minutter på overtid, og seieren gir Ghana et godt utgangspunkt for å gå videre fra gruppespillet.
  • Én person ble drept og to såret i et droneangrep i Rostov i Sør-Russland. Angrepet førte også til brann i to næringsbygg og skader på et lokomotiv, ifølge guvernøren.
  • Den amerikanske sentralbanken holder styringsrenta uendret. Renta blir liggende i intervallet 3,5 til 3,75 prosent, en beslutning som var som forventet. Dette var det første rentemøtet for den nye sentralbanksjefen Kevin Warsh.

Få mer innhold fra VG i Google-søk

Legg til VG.no på Google Publisert: 18.06.26 kl. 05:46Oppdatert: 18.06.26 kl. 05:46
Read Entire Article