Åsted Norge:
En mann er siktet for å ha robbet verdensmester Sander Eitrem (23) og lagkameratene mens de sov.
Åsted Norge
Publisert 27.10.2025 17:49
Det var natt til søndag 19. oktober at en ubuden gjest tok seg inn i leiligheten der Eitrem og flere andre landslagsutøvere lå og sov. Laget var på samling i Stavanger, for å lade opp til NM i enkeltdistanser.
– Jeg ble egentlig bare veldig sjokkert. Det var svært ubehagelig, nesten så jeg ikke trodde på det, sa Eitrem til Åsted Norge før helgen.
Den da ukjente mannen fikk med seg en eksklusiv sykkel av merket «Specialized sworks venge», 2020-modell.
Sykkelen ble brukt til trening.
Avslørt av kamera
Tyven ble fanget opp av et overvåkingskamera i trappeoppgangen. Og da politiet fikk se filmen, ga det resultater.
– Det stemmer at en mann er siktet i saken, og det ble gjennomført en ransaking på hans adresse uten funn av sykkelen, sier politioverbetjent Vilde Nårstad Dugli i Sør-Vest politidistrikt.
– Vi har snakket kort med mannen i forbindelse med ransakingen. Det er videre planlagt avhør av han, legger hun til.
Savner fortsatt sykkelen
– Det er veldig bra at mannen er identifisert, og at han fortsatt er i Stavanger, sier Sander Eitrem i en tekstmelding mandag kveld.
– Men sykkelen er jo fortsatt borte. Håpet er at noen kjenner den igjen, og at vi får den tilbake. Vi skal videre til USA på verdenscup allerede på onsdag, så vi håper sykkelen blir med over dit, sier Eitrem til Åsted Norge.
Se Åsted Norge på TV 2 mandag kl. 20.00 og når som helst på TV 2 Play.

















English (US) ·