Usikker på hvor du skal se den historiske kvartfinalen mellom Norge og England på lørdag? Frykt ikke!
Norge er fremdeles i lykkerus og i hele landet inviteres det nå til offentlige VM-visninger.
Alle arrangementene i VGs oversikt over utvalgte steder er alkoholfrie og har gratis inngang. Kampen begynner klokken 23.00.
Bergen
Bergen med samarbeidspartnere inviterer til arrangement med plass til 10.000 i Nygårdsparken lørdag kveld. I tillegg fortsetter gratisvisningene på Fana stadion og Bergen Travpark, skriver kommunen i en pressemelding.
Det er ikke nødvendig å bestille billetter på forhånd.
Visningen i Nygårdsparken starter klokken 20.00, men man kan komme når man ønsker.
Tromsø
Tromsø Idrettslag, Rakettnatt og Tromsø kommune inviterer til visning på storskjerm på Stortorget, bekrefter festivalsjef for Rakettnatt Stian Johansen til Nordlys.
– Jeg har akkurat fått bekreftet av Sparebanken Nord-Norge at de tar regningen så lenge Norge er med i VM, sier Johansen til avisen.
Har du avlyst ferien for å heller kunne være med på folkefesten i Norge? Da vil vi høre fra deg! Tips VG her.
Ålesund
Sammen med Sparebanken Møre og Momentium inviterer Ålesund kommune til storskjermvisning.
– Det arbeides nå med de siste detaljene og vi vil snart kunne offentliggjøre hvor folkefesten skal være. Målet vårt er at flest mulig kan delta og oppleve den magiske stemningen sammen, skriver kommunen på Facebook.
Bryne
Superspiss Erling Haalands gamleklubb Bryne FK rigger opp to storskjermer foran sittetribunen, med plass til 3000 tilskuere. Dørene åpner klokken 21.
Arrangementet er et samarbeid mellom Bryne FK, Time kommune og Bryne Næringsforening, og er finansiert av Sparebanken Norge.
– Vi samler hele byen og kommunen til folkefest der alle kan heie på Norge og ikke minst på kommunens store sønn Erling, sier Time-ordfører Andreas Vollsund i en pressemelding.
Stavanger
Stavanger kommune, Sparebanken Norge, Smedvig AS og Fiskepiren sørger for nok en familievennlig visning på Stavanger stadion – men med en enda større rigg enn ved Norge-Brasil.
Arrangøren oppfordrer alle hente ut gratisbillett i forkant slik at det kan estimeres et noenlunde antall mtp sikkerhet og størrelsesorden på arrangementet, skriver Stavanger Aftenblad.
Oslo
DNB finansierer visningen på storskjerm på Rådhusplassen i Oslo.
Søndagens folkefest var en suksess. Det antas å ha vært nær 50.000 mennesker på plassen, og til helgen forventes det minst like mange.
Byrådsleder Eirik Lae Solberg har sagt til VG at kommunen vil hive seg rundt for å legge til rette for at fotballfesten fortsetter i hovedstaden.
Sandefjord
Hjertnes kulturhus inviterer til visning i sal.
Arrangementet er gratis, men av hensyn til kapasitet må det tas ut billett på forhånd, skriver de på sine nettsider.
Drammen
I hjembyen til landslagskaptein Martin Ødegaard inviteres igjen alle til fotballfest på Bragernes torg. Så lenge Norge er i VM blir skjermen stående på torget, skriver kommune på sine sider.
Arrangementet retter seg primært mot barnefamilier.
Hammerfest
Det blir visning på storskjerm i Ole Olsen-salen ved Arktisk kultursenter i Hammerfest, hjembyen til Marcus Holmgren Pedersen.
Dørene åpner kl. 22:00, og det er plass til totalt 343 personer.
Oppmøte skjer etter førstemann-til-møllen-prinsippet, melder kommunen.
Sandnes
Ordfører i Sandnes kommune, Kenny Rettore (H) inviterer til folkefest på Sandnes stadion på lørdag.
– Vi har jobbet med dette i formiddag, og vil komme tilbake med mer detaljer etter hvert. Det er et samarbeid mellom Sandnes kommune, For Alle Sandnes og Sandnes idrettslag, med Geir Eikeskog i spissen, sier Rettore til Stavanger Aftenblad.
Flere kommuner kan være på vei
Mandag åpnet TV2 for at alle ikke-kommersielle arrangementer kan vise VM-kvartfinalen mellom Norge og England gratis. Det kan bane vei for folkefest enda flere steder:
- Kristiansand kommune opplyser til Fædrelandsvennen at de jobber på spreng med å få til et arrangement.
- Trondheim kommune jobber med å finne løsninger for hvordan de kan vise kampen på storskjerm på torvet, forteller byrådsleder Kjetil Reinskou til NRK.

2 hours ago
2







English (US)