I et innlegg på Facebook deler Frp-politiker Simen Velle at han har opplevd trusler i etterkant av TV 2s avsløring. Hansen har sagt til TV 2 at han tar avstand fra uttalelsene og at han beklager.
Publisert 03.05.2026 18:08 Sist oppdatert 23 minutter siden
Nylig avslørte TV 2 at Simen Velles politiske rådgiver, Hårek Hansen, omtalte pakistanere som «minusvarianter».
Les saken her:
Frp-rådgiver: – Pakistanere bør helst ikke få flere barn
Hansen har sagt til TV 2 at han tar avstand fra uttalelsene og at han beklager. Han sa også at han ikke er rasist, og at uttalelsene var et «dumt fyllerør.» Les hele tilsvaret hans her.
Nå forteller Velle i et innlegg på Facebook at både han og familien har opplevd trusler i etterkant av avsløringene.
– Både jeg og min nærmeste familie har blitt truet på livet, blant annet med referanser til svenske kriminelle nettverk, skriver han.
– Jeg skal innrømme at selv om jeg elsker politikk og prøver å stå i det som kommer min vei så er dette ikke bare langt over streken, det gjør meg og mine nærmeste utrygge, skriver han videre.
Han har meldt truslene videre til politiet.
PST kan bekrefte til TV 2 at de har mottatt disse opplysningene.
– Det er snakk om flere meldinger. Utover det ønsker vi ikke å kommentere mer på nåværende tidspunkt, sier Eirik Veum, kommunikasjonsrådgiver i PST, til TV 2
TV 2 har vært i kontakt med Simen Velle søndag kveld, som forteller at han ikke ønsker å utdype saken ytterligere.
– I kveld prioriterer jeg familien min, håper dere har forståelse for det, skriver han i en tekstmelding til TV 2.








English (US)