Mann siktet for vold på UNN: Kvinne døde

3 hours ago 3



Kvinnen døde natt til søndag.

 Erlend Daae / VGUNN Åsgård i 2016. Foto: Erlend Daae / VG
Søndag 23. februar kl. 18:59

Mandag ble en pasient ved Universitetssykehuset i Nord-Norge (UNN) i Tromsø angrepet av en annen pasient. En kvinne i 60-årene i ble kritisk skadet etter hendelsen.

Nå skriver Nordlys at kvinnen er død. Det bekrefter bistandsadvokat Silja Eriksen til avisen. Kvinnen døde natt til søndag.

Angrepet skjedde på UNN Åsgård, som er et psykiatrisk sykehus.

Politiet fortalte tirsdag at det var flere vitner til hendelsen. Ifølge kjennelsen dytten mannen kvinnen, slik at fun falt og slo hodet i gulvet.

Den siktede er en mann i 40-årene. Mannen var innlagt på samme sengepost som kvinnen, og har vært ivaretatt av helsevesenet siden hendelsen. Han ble varetektsfengslet fredag.

Så langt tyder etterforskningen på at angrepet var uprovosert og psykoseutløst, skriver de videre.

Mannens forsvarer, Ken Olav Warth, sier til VG at han ble gjort kjent med dødsfallet for kort tid siden.

Tips oss

Har du tips til denne saken?

Send oss informasjon, bilder eller video

Tips oss

Read Entire Article