Lillestrøm låner rutinert Rosenborg-spiller etter Gabrielsen-skade

3 hours ago 1



4. mars 2026 kl. 18:20

Ulrik Yttergård Jenssen (29) skal spille for Lillestrøm første halvdel av sesongen i Eliteserien. Forsvareren kommer på lån fra Rosenborg.

Nylig ble det klart at LSK-kaptein Ruben Gabrielsen mister sesongstarten med en skulderskade. Det tvang LSK ut på spillerjakt.

Onsdag bekrefter klubben at det er landet en avtale om et lån av Jensen. Han skal spille for Lillestrøm ut juli.

– Forventningene er å få spille så mye som mulig i LSK-drakta og være med å hjelpe klubben med å vinne mange fotballkamper, sier Jensen.

29-åringen startet karrieren i hjembyen Tromsø før han gikk til Lyon som ungdomsspiller. Etter det har han spilt for Tromsøs A-lag, Nordsjælland og Willem før han i 2023 returnerte til Norge og ble RBK-spiller.

– Ulrik er en rutinert spiller som har spilt mye i Eliteserien over flere sesonger. Han har internasjonal erfaring, en god venstrefot og tilfører oss både kvalitet og trygghet i den bakre rekken, sier LSKs sportssjef Espen Olsen. (NTB).

To personer kledd i fotballdrakt står på en stadion. En av dem har hånden på ansiktet, mens den andre klapper hendene sammen. Bakgrunnen viser et stadionmiljø med tilskuere, men detaljer er uskarpe. Begge spillere ser ut til å være preget av situasjonen. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

Foto: Carina Johansen / NTB
Read Entire Article