Bekrefter Formel 2-forhandlinger tross skuffende helg

3 hours ago 1



Martinius Stenshorne har lagt bak seg sesongens svakeste helg i Formel 3, men kan uansett være på vei opp til Formel 2 neste sesong.

Det bekreftet 19-åringens manager, Nicolas Todt, til Parc Fermé før helgens Grand Prix, skriver VG.

– Etter to år i Formel 3 tenker jeg at det neste steget så klart er å gå til Formel 2 neste år, sier Todt.

Han håper å ha klart et Formel 2-lag for Stenshorne i løpet av en måneds tid, og forteller at nordmannen er involvert i diskusjonene med nye lag.

– Vi forhandler veldig hardt med de beste Formel 2-teamene. Du må ha godt utstyr, og teamet utgjør en stor forskjell, sier Todt og fortsetter:

– Du må være i det best mulige teamet for å vise dine ferdigheter, så vi prøver sammen med familien å ta den best mulige avgjørelsen for neste år. Du må være konkurransedyktig med en gang.

Under helgen på Hungaroring i Ungarn ble det null poeng på Stenshorne. Det er kun andre gang denne sesongen i det som var den niende og nest siste helgen i Formel 3-sesongen.

Fredagens kvalifisering ga 20.-plass, før Stenshorne ble nummer 22 i lørdagens sprintløp.

I søndagens hovedløp kjørte han seg opp noen plasser, før laget tok ham inn vel tidlig for å bytte bort regndekkene. Da endte han sist av de 26 som kom i mål.

Stenshorne beholdt likevel femteplassen i Formel 3-sammendraget.

Brasilianske Rafael Câmara sikret sammenlagttriumfen med søndagens seier.

Read Entire Article