Den verdensberømte skuespilleren imponerer under filmturneen til «The Drama».
Sammen med sin mangeårige stylist Law Roach har Zendaya skapt nok en ikonisk presseturné som har fått moteverdenen til å snakke.
For promoteringen av sin nye film «The Drama» har duoen laget sin egen kreative vri på den gamle bryllupstradisjonen «noe gammelt, noe nytt, noe lånt, noe blått».
Filmen, som også har Robert Pattinson i hovedrollen, handler om et par der forholdet begynner å rakne bare dager før bryllupet etter en urovekkende tilståelse fra bruden. «The Drama» er regissert av norske Kristoffer Borgli.
Turnéen har ført skuespilleren gjennom Los Angeles, Paris, Roma og New York, og i hver by har det vært nye tolkninger av bryllupstemaet.
Gjenbrukte sin egen kjole
For «noe gammelt» gikk Zendaya tilbake i sitt eget arkiv og fant frem en hvit Vivienne Westwood-kjole med korsett, som hun opprinnelig hadde på seg på Oscar-løperen i 2015, skriver Grazia.
Noe nytt
«Noe nytt» ble representert ved en skreddersydd Louis Vuitton-kjole med en dramatisk svart sløyfe-detalj på baksiden. Antrekket hadde en høy splitt og et stort utkuttet parti på ryggen.
Lånte fra Cate Blanchett
For «noe lånt» hentet Roach inspirasjon fra en annen Hollywood-stjerne. Zendaya bar en skreddersydd Armani Privé-kjole med dyp utringning og onyx-edelstener. Skuespiller Cate Blanchett har tidligere brukt kjolen på både SAG Awards i 2022 og på filmfestivalen i Venezia i 2025, ifølge Grazia.
Zendaya sørget til og med for å hedre antrekket ved å bruke de samme Louis Vuitton-øredobbene som Blanchett.
Alberto Terenghi/Pool Photo Events 06 / ipa-agency.net / Pa Photos / NTB
Cate Blanchett i kjolen under filmfestivalen i Venezia i 2025.
Jordan Strauss / AP / NTB
Her bar hun kjolen under SAG Awards i 2022.
Det blå høydepunktet
Det var dette «noe blått»-antrekket som fikk alle til å gispe. Den dramatiske kjolen fra Schiaparelli tok designerne 8000 timer og 65 000 fjær å lage, ifølge MadameNoire.
Zendayas hår ble fikset av kjendisfrisør Ursula Stephens, som hentet inspirasjon fra den animalistiske kjolen.
– Kjolen var så elegant og vi ville ikke gjøre noe forutsigbart, så vi gikk for det totalt motsatte, sleik, våtaktig, nesten edgy, men ikke helt. Som når en fugl blir fanget i regnet, sa hun i en uttalelse, ifølge MadameNoire.
Zendaya kombinerte antrekket med smykker fra Tiffany & Co.
Hvilket Zendaya-antrekk likte du best?
Noe gammelt
Noe nytt
Noe lånt
Noe blått

3 days ago
11







English (US)