Vil gjøre Nashville til nytt Hollywood

2 weeks ago 8


Skuespillerne Nicole Kidman og Reese Witherspoon planlegger flere filmproduksjoner i Tennessee.

 Steven Bergman / Pa Photos / NTBSkuespillervenninnene på premieren av andre sesong av «Big Little Lies» i 2019. De var begge med å produsere tv-serien. Foto: Steven Bergman / Pa Photos / NTB
Oppdatert lørdag 27. september kl. 22:04
  • Nicole Kidman og Reese Witherspoon vil få mer film og TV-produksjon til Tennessee, avslørte de under Nashville Film Festival.
  • Kidman har spilt inn første sesong av «Scarpetta» i Nashville.

Stjernene avslørte store planer under Nashville Film Festival sist helg.

Kidman og venninnen og kollega Reese Witherspoon vil bringe mer film- og TV-produksjon til den amerikanske delstaten, melder People.

– Jeg kommer til å bringe mer og mer produksjon hit, sa Nicole Kidman under festivalen.

 Lisa OConnor/AFF-USA.com / Pa Photos / NTBReece Witherspoon under en prisutdeling til venninnen Nicole Kidman i fjor. Foto: Lisa OConnor/AFF-USA.com / Pa Photos / NTB

Reese bor her også og hun er en av mine bestevenninner, la hun til.

Kidman har bodd i Nashville siden 2008 og beskriver byen som et sted som «inspirerer så mye kreativitet». Hun har allerede filmet første sesong av krimserien «Scarpetta» der og gleder seg til å starte innspillingen av sesong to.

– Jeg føler at det tar av og vil fortsette å ta av, så la oss dra av gårde, sa hun om produksjonsmulighetene i Nashville.

– Mannskapene er fantastiske og skuespillerne, og folkene. Det er så mye rom her for produksjon.

 RICHARD PELHAM / AFP / NTBSkuespiller Nicole Kidman og countrysangermannen Keith Urban under en fotballkamp i Nashville i sommer. Foto: RICHARD PELHAM / AFP / NTB

Kidman spøkte med at hun ikke kan love at suksessserien «Big Little Lies», som hun laget sammen med Witherspoon, kommer til Nashville.

– Det må skje der det er, sa hun.

Hun avsluttet med en oppfordring:

– Kom igjen, Tennessee, vi klarer dette.

Flere har fått sansen for Nashville:

«This Is Us»-stjernen Chrissy Metz (44) har funnet lykken langt unna Hollywood. Etter å ha flyttet fra Los Angeles til Nashville i 2020, lever «This Is Us»-stjernen nå et helt nytt liv, sier hun.

Vil du se flere filmer og serier laget i Nashville? aJabNeicBryr meg ikke
Read Entire Article