Juha Miettinen (66) døde i en massekrasj under kvalifiseringen til det prestisjetunge 24-timersløpet på Nürburgring i Tyskland lørdag.
Formel 1-stjernen Max Verstappen er blant deltagerne i kvalifiseringen, men han var ikke involvert i ulykken som tok Miettinens liv.
– Jeg er sjokkert over det som skjedde i dag … Motorsport er noe vi alle elsker, men i tider som dette blir vi minnet på hvor farlig det kan være. Sender mine dypeste kondolanser til Juhas familie og nærmeste, skriver Verstappen i en Instagram-historie.
Den finske veteranen kjørte på svensk lisens. Han fikk hurtig førstehjelp etter at syv biler støtte sammen, men livet sto ikke til å redde, ifølge en uttalelse fra arrangøren.
De seks andre førerne som var involvert i ulykken slapp fra det uten livstruende skader.
Kvalifiseringen ble avbrutt. Arrangøren opplyser at det skal avholdes ett minutts stillhet til minne om Miettinen før kvalifiseringen fortsetter søndag.
Det var den første dødsulykke på den svært krevende banen siden 2013.
Verstappen skal debutere i 24-timersløpet på Nürburgring når det avholdes i midten av mai.
Publisert: 18.04.26 kl. 22:18Oppdatert: 18.04.26 kl. 22:26
3 days ago
12









English (US)