Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_5a38e2dabe17d4e72811f12ccf02d6ae, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Vatikanet: Jesus dukket ikke opp i Frankrike på 70-tallet - NorwayToday

Vatikanet: Jesus dukket ikke opp i Frankrike på 70-tallet

4 months ago 61


Vatikanet har i en ny instruks sagt at observasjoner av Guds sønn i den franske landsbyen Dozule ikke skal anses som ekte av verdens 1,4 milliarder katolikker.

 FABIO FRUSTACI / EPA / NTB Foto: FABIO FRUSTACI / EPA / NTB
Oppdatert onsdag 12. november kl. 18:10

Instruksen er godkjent av Pave Leo.

En kvinne har oppgitt å ha observert Jesus Kristus, Guds enbårne sønn, 49 ganger i løpet av 1970-årene. Han skal ha gitt henne flere beskjeder og blant annet bedt henne om å bygge et over sju meter høyt kors i åssiden av landsbyen Dozule i Normandie-regionen nord i Frankrike.

Katolikker tror religiøse skikkelser som Jesus og Maria kan vise seg for å gi religiøse beskjeder, en såkalt tilsynekomst eller åpenbaring. Vatikanet har en formell evalueringsprosess for å vurdere påståtte guddommelige tilsynekomster.

Blant dem som er godkjent av Vatikanet, er Marias tilsynekomst som jomfru Maria av Guadalupe i Mexico i 1531 og Jesus' tilsynekomst i den polske nonnen Faustina Kowalska på 1930-tallet.

Publisert: 12.11.25 kl. 18:09Oppdatert: 12.11.25 kl. 18:10
Read Entire Article