Tre personer er blitt pågrepet etter to ran på ulike adresser i Sarpsborg natt til fredag. Politiet mistenker at ranene henger sammen.
Politiet fikk like før klokken 0.30 melding om et ran der det var truet med en pistol på en privatadresse.
– Gjerningspersonene hadde forlatt stedet og fått med seg mindre verdier. Patruljen dro til stedet og tok kontakt med fornærmede, skriver oppdragsleder Endre Metteson Aulie i politiloggen.
En halvtime senere fikk politiet melding om et nytt ran på en annen adresse. Også her var det blitt truet med det som senere viste seg å være en gasspistol, men det er uklart om noe ble stjålet og eventuelt hva.
– Patruljen påtraff kort tid senere fem personer i umiddelbar nærhet som passet til beskrivelsen. Det ble gjort funn av en gasspistol på en av disse. Tre av dem ble pågrepet, skriver Aulie.
Samtlige av de pågrepne er lokale menn i 20-årene. De er alle kjenninger av politiet.
Publisert: 26.09.25 kl. 05:40Oppdatert: 26.09.25 kl. 05:40