Tobias Santelmann står ikke lenger på rollelisten til neste sesong av suksess-serien «The White Lotus».
Det bekrefter Santelmanns svenske agentur overfor VG.
– Tobias medvirker ikke i «White Lotus», skriver film og TV-agent Annika Witkowska i Salomonsson agency på e-post til VG.
Hun understreker at dette er helt udramatisk – og forteller at det er Santelmann selv som har trukket seg.
– Tobias ble tvunget til å takke nei fordi det krasjer med resten av skjemaet hans. Han er stor fan av serien, men akkurat nå var det bare ikke mulig å få det til, opplyser Witkowska.
Det var 30. mars at Warner Bros Discovery meldte at den norske skuespilleren hadde fått en rolle i den Emmy-vinnende HBO-serien. De meldte at Santelmann var bekreftet til den fjerde sesongen av «The White Lotus» sammen med Heather Graham, Frida Gustavsson, Rosie Perez, Ben Schnetzer og Laura Smet.
Kommunikasjonsrådgiver Ola-Magnus Svihus i Warner Bros Discovery Norge sier til VG at de ikke vet noe om dette, og henviser til Santelmanns agentur.
Tobias Santelmann har ikke svart på VGs henvendelser og spørsmål om saken.
Santelmann har i vår hatt kjempesuksess med Netflix-serien «Jo Nesbøs Harry Hole» – som på et tidspunkt ble den mest sette ikke-engelske TV-serien i verden. Serien ble også nest mest sett av de engelskspråklige TV-seriene, bare slått av tredje sesong av «XO, Kitty».
VG har spurt agenturet til Santelmann om det kan være en ny sesong av «Harry Hole» som har ført til at han måtte trekke seg fra «White Lotus», men ikke fått noe svar på det.
En sesong to er foreløpig ikke bekreftet, men både Jo Nesbø og Santelmann har uttalt at de er åpne for det. I et intervju med VG før påske, svarte Tobias følgende:
– Jo har jo skrevet flere bøker om Harry der det går røft for seg, så vi må ha en vei å gå. Vi må kunne gå enda lenger, sier Tobias – og antydet at det kan bli flere sesonger av serien.
På direkte spørsmål om det blir flere sesonger, svarte Jo Nesbø:
– Du kan skrive at hverken Tobias eller Jo utelukker det hvis de blir spurt.
Husker du denne fra «Exit»?
HBO Max-serien «The White Lotus» er skapt, skrevet og regissert av Mike White, som også er utøvende produsent sammen med David Bernad og Mark Kamine. Noen av skuespillerne som er kommet til i det siste, ifølge Deadline, er Ben Kingsley, Max Minghella og Pekka Strang.
Deadline har også skrevet at Laura Dern har erstattet rollen til Helena Bonham Carter, etter at hun trakk seg.

1 week ago
7















English (US)