Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_9d099507d82de81aa93dfa1588d7be27, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
The Athletic: Manchester United åpner for TV-drama - NorwayToday

The Athletic: Manchester United åpner for TV-drama

2 hours ago 1


En dramatisert TV-serie om Manchester United kan bli en realitet. Klubben er blitt enig med et Hollywood-studio om rettighetene.

 GARY OAKLEY / EPA / NTBDet jobbes i Hollywood med å lage en dramaserie om Manchester United. Foto: GARY OAKLEY / EPA / NTB
Oppdatert onsdag 21. januar kl. 19:24
  • En TV-serie om Manchester United kan snart bli en realitet, med likhetstrekk til Netflix-hit «The Crown».
  • Manchester United har inngått en avtale med Lionsgate om rettighetene.
  • Prosjektet kan gi klubben flere millioner pund i inntekter.
  • Jed Mercurio, kjent for «Bodyguard», er koblet til prosjektet.

Det melder The Athletic. Manchester United har gitt Lionsgate grønt lys til å gå videre med planene om å gjenfortelle klubbens historie.

Konseptet skal ha likhetstrekk med Netflix-serien The Crown, som gjennom seks sesonger dramatiserte livet til britenes dronning Elizabeth II.

United-serien er i en tidlig fase og står foreløpig uten et manus. Den er heller ikke blitt solgt til en kringkaster eller en strømmetjeneste.

Millionsum

The Athletic har kilder på at avtalen med Lionsgate gir Manchester United flere millioner pund hvis dramaserien blir produsert eller solgt. Partene skal dele på framtidige royaltyinntekter.

Den britiske manusforfatteren og regissøren Jed Mercurio kobles til United-prosjektet. Han har tidligere stått bak hitserier som Bodyguard og Line of Duty.

Manchester United og Lionsgate har nektet å kommentere saken overfor The Athletic. Det er ikke kjent hvilke perioder i United-historien en eventuell TV-serie vil dekke.

Mye historie

Klubbens mest tragiske øyeblikk kom i februar 1958. Da omkom åtte Manchester United-spillere i en flyulykke i München, og i alt 23 mennesker mistet livet.

Matt Busby ble kritisk skadet, men overlevde og fortsatte som manager. Ti år senere ledet han United til finaleseier på Wembley i den gjeveste europacupen.

I moderne tid er Manchester United tett knyttet til oppstarten av Premier League i 1992. Under ledelse av Alex Ferguson vant klubben 13 av de 21 første seriemesterskapene i PL-æraen.

Read Entire Article