Tesla-aksjen hopper etter kvartalstall

3 months ago 17


Facebook-eier Meta og Tesla belønnes med aksjeoppgang etter tallslipp, mens tek-kjempen Microsoft vender ned i åpningsminuttene på Wall Street.

Foto: ANGELA WEISS / AFP

Publisert: Publisert:

For mindre enn 10 minutter siden

Saken oppdateres gjennom handelsdagen..

Slik åpner de tre børsindeksene torsdag:

  • S&P 500 stiger 0,4 prosent
  • Nasdaq er opp 0,3 prosent
  • Dow Jones er uendret prosent

Teknoligikjempenes resultater har begynt å trille inn på Wall Street. Etter at handelen stengte onsdag leverte både Elons Musks Tesla, Meta og Microsoft sine tall for fjerde kvartal.

Investorene sender Tesla-aksjen opp 5,6 prosent fra start, mens Meta stiger 2,8 prosent og Microsoft straffes med et fall på 5,7 prosent.

Den Nasdaq-noterte elbilprodusenten leverte en omsetning og resultat som var under analytikernes forventninger.

Men selskapet meldte samtidig at selvkjørende Tesla-drosjen Robotaxi er i rute til å komme i 2026. Sammen med prognoser om høyere salg i år, bidrar det til optimisme i aksjen, påpeker Bloomberg.

Read Entire Article